Lorem ipsum dolor amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus.

Baker

Follow Us:

Zážitok Talianskej atmosféry v Pezzo D ´ Italia

Hovorí sa, že keď vycestujeme svoj domov si nosíme ako taký talizman vždy so sebou. Predstavte si teda miesto s totožnou atmosférou, jedlom, hudbou a zážitkom, ktoré k nám prišlo ako talizman jedného cestovateľa a inšpiratívneho šéfkuchára Lucu Nucciarelliho.

„Chceme vytvoriť ľuďom priestor na zastavenie sa, vychutnanie si spoločných momentov a jedla v kruhu najbližších.“ Začal naše stretnutie šéfkuchár Reštaurácie Pezzo D´Italia Luca Nucciarelli.

Luca, taliansky šéfkuchár, ktorý sa ku gastronómií dostal už ako šestnásťročný svoje skúsenosti zbieral doma i vo svete. Osud ho zavial na Slovensko, kde momentálne tvorí svoj kúsok Talianska pre Vás. Už pri našom prvom stretnutí mi vytvoril atmosféru druhého domova a spomienku na tak krásny čas strávený v Taliansku.

Pezzo D ´ Italia

Na piaty forkvisitor sme sa teda rozhodli navštíviť Lucov podnik, ktorý nás zaujal ešte pred jeho otvorením. Na Slovensko prišiel konečne podnik, ktorý okrem kvalitných surovín, skvelého jedla, prístupu a servisu tvorí i svoju marketingovú identitu hneď od začiatku, a práve preto nás tento podnik už na začiatku tak veľmi oslovil.

Možno si poviete, že charakteristika doposiaľ opísaného podniku spadá do zaradenia podnikov v Bratislavskom kraji, no musím Vás milo prekvapiť. Reštaurácia Pezzo D´Italia sa nachádza v malom mestečku Vrútky, hneď oproti autobusovej stanici. Jej kapacita má približne 70 miest a je tvorená dvomi veľkými miestnosťami s detským kútikom, či výhľadom do pizzerie. Ak máte šťastie práve na tomto mieste máte možnosť vidieť Lucu v plnom nasadení s akrobatickými kúskami pri pečení Vašej pizze.

Počas nášho stretnutia nám Luca odprezentoval:

Cannoli Siciliani: kakaová trubička plnená talianskym tvarohom s melónovým kaviárom a malinami. Tento dezert predstavuje tradičný sicílsky koláčik, ktorého cesto je príjemné krehké a jeho kakaová chuť príjemne ladí s tvarohovou náplňou, ktorá Vás osvieži a spríjemní Vaše popoludnie pri dobrej káve.

Panna cotta: vanilkový krém s ríbezľami a medovým kaviárom. Jej jemná chuť sa Vám príjemne rozplynie na jazyku a dodá Vašemu obedu alebo večeri tú správnu čerešničku na torte.

Mangový cheesecake: nepečený korpus s mangovo-syrovým krémom podávaný s medovým kaviárom. Chuť dezertu dobre zasýti a obohatí Vaše poznávanie o novú chuť.


Gastronomický zážitok

Zážitok Reštaurácie Pezzo d´Italia by som opísala ako súhru tých najkrajších cestovateľských spomienok na tak milované Taliansko.

Hmat: pri objednaní jedla z dennej ponuky, tak ako v pravej talianskej reštaurácií na Váš stôl čašník naservíruje chlieb, ktorý môžete zajedať k hlavnému jedlu alebo si ho vychutnať osobitne samí či s olivovým olejom. Ak stále premýšľate nad tým, či sa je pizza rukami alebo príborom, cíťte sa ako doma a vychutnajte si jedlo čo najkomfortnejšie.

Čuch: len čo otvoríte dvere máte možnosť ucítiť vôňu práve upečenej pizze, kvalitného vína či práve opraženého cesnaku, ktorý tvorí základ frutti di mare. Niekedy neviete či si vybrať z ponuky alebo podľa vône.

Sluch: stačí prekročiť prah dverí, aby ste sa započúvali do najznámejších talianskych piesní, započúvali sa do

Zrak: reštaurácia je prispôsobená tak, aby ste čaro kuchyne (pizzerie) videli na svoje vlastné oči. Niekedy sa Vám dokonca môže stať, že uvidíte nie len ako sa Vaša objednaná pizza pripravuje, ale budete mať možnosť zažiť od Lucu jeho akrobatické kúsky s cestom.

Chuť: kvalitné suroviny, talianske domáce produkty umožňujú tvorbu tej najdokonalejšej chuti, ktorá Vám nejedenkrát pripomenie Vaše romantické talianske leto, či energickú zimu.

Za tvorbou tohto konceptu je opäť raz nutné hľadať šikovných a ctižiadostivých ľudí. Luca Nucciarelli a Vojtech Vnučák sú toho dôkazom. Viac o Pezzo D´Italia v ďalšom pripravovanom článku v nedeľu.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt like fb icon

POST A COMMENT