Lorem ipsum dolor amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus.

Baker

Follow Us:

Vďaka medziročník

Ak ste človek s plánom a jedného dňa zistíte, že z bodu A do bodu B nepôjdete rovnou čiarou, ale musíte sa na chvíľu zastaviť a preplánovať celú vašu trasu moc Vás to nepoteší. Ešte dnes si pamätám, ako som sa zrazu nevedela pohnúť, pretože som mala pocit, že vlak, na ktorý som práve nastúpila mi oznámi, že zastávka je čo chvíľu predo mnou a je to to pravé cieľové miesto pre mňa.

Musím uznať, že každému študentovi by som poradila na chvíľu zastaviť. My ľudia sme dynamickí, no niekedy sa necháme len tak unášať prúdom, bez toho aby sme mali chvíľku na seba a na to, aby sme mohli prstom behať po mape našej budúcnosti. Tou mojou je chuť zážitku. Aj to bol jeden z popudov, prečo Forkassion začal naberať nové tvary a pribúdala inšpirácia. 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt like fb icon

Ak sa chcete nájsť a lepšie pochopiť kadiaľ vedie cesta k ďalšiemu písmenku abecedy cestuje! Mojím motívom bola chuť a zážitok, ktoré mám vždy keď lietadlo vzlietne, motor autobusu či vlaku začne udávať rytmus nového dobrodružstva priamo pred očami a v srdci.

Neapol, Taliansko

Zaujímala ma chuť pizze, na mieste kde vznikla. Prečo sa hovorí „Pizza Napoletana“. Aké sú korene dnes tak obľúbeného a medzinárodného jedla.

Pobrežie Amalfi, Taliansko

Zvedavosť ma s priateľom doviedla až k najkrajším plážam Talianskeho pobrežia. Boli to neprebádané a pokojné miesta bez ľudí s morom, ktoré ste dovtedy videli iba vo filmoch. Úžasné pečivo a čerstvá zelenina či ovocie. Dokonca čerstvá mozzeralla, ktorá našla rodisko priamo v tomto regióne.

Berlín, Nemecko

Berlínsky múr či Brandenburská brána nie je všetko čo Berlín ponúka. Ak do neho zavítate vo vianočnom období zamilujete si jeho trhy s lokálnymi produktami, skvelé pivo, varené víno, no nezabúdajte, že bez ochutnávky toho najlepšieho kebabu v meste nemôžete odísť.

Sahra, Maroko

Svet pod miliardami hviezd. Bol to sen, do ktorého sa vždy rada vraciam keď zavriem svoje oči. Pokoj a priateľskosť lokálnych ľudí Vás dostane, a ak večer z ohňa vytiahnete horúci chlieb či konvičku z čajom, vedzte, že na tú chuť už nikdy nezabudnete.

Atlas, Maroko

Africký sneh a domáca produkcia múky, po ktorú chodia ľudia z celej dediny. Bylinková záhrada, ktorá vylieči každý bôľ, či malý argánový cech, v ktorom sa stretávajú ženy z celej dediny.

Marakeš, Maroko

Neutíchajúce miesto, v ktorom ak nie ste s lokálnymi ochutnáte naozaj všeličo.

 Chiuduno, Taliansko

Svet michelinskej slávy a molekulárnej kuchyne v podaní známeho michelinského šéfkuchára Daniela Facena mi opäť ukázal, že gastronómia sa rozvíja ruka v ruke s fantáziou človeka.

Bergamo, Taliansko

Späť na miesto kde sa všetko začalo. Moja láska k chuti a jedlu. Do dnes nezabudnem ako som sa opäť dostala do kuchyne po boku úžasného Ivara Foglieniho. Tentokrát to boli krevetové tagliatele a jahotový šalát.

Lanzarote, Kanárske ostrovy

Morské plody, citrusové chute. Obed na sopke či večera v reštaurácií, ktorá tvorí domov. Dokonalosť chutí a atmosféry, na ktorú do konca života nezabudnem.

Fuerteventura, Kanárske ostrovy

Po návrate z Maroka som mala pred očami pokoj a piesok. Piesočné duny a voľnosť, ktorú ukazoval priestor. Opäť prišla možnosť okúsiť dobrodružstvo a krásu Kanárskych ostrovov.

Los Lobos, Kanárske ostrovy

Moje životné heslo je: „Nič nie je nemožné“… a zrazu som stála na mieste, ktoré bolo rajom. Na ostrove bez jediného obyvateľa s výhľadom na široký a ďaleký oceán.

Vďaka medziročníku, som odklonila smer letu. Objavila nové krajiny, tri ostrovy, ochutnala desiatky jedál a spoznala výnimočnosť ľudí. Prestala som sa unášať prúdom, no na druhej strane som našla to, čo chcem rozvíjať a učiť druhých. Láska k jedlu neznamená iba to, že si ho vychutnávate pri jeho konzumácií, ale dávate mu lásku počas varenia a úctu pri zaobchádzaní s ním. Na tom je založený Forkassion, vďaka ktorému môžete objavovať zážitok a presvedčiť sa na vlastné oči, že jedlo neplní iba bruško.

Poďakovanie

Dnes chcem zo srdca poďakovať pani Ing. Bogyovej za to, že je férová. Na začiatku mi chýbala šanca, no neskôr som pochopila, že mi dala tú najkrajšiu. Dnes som bakalár a venujem sa tomu čo milujem. Zmenila som obor svojho štúdia, krájam, varím, spoznávam nových ľudí a zaujímavé príbehy z gastronómie. Život mi dal šancu dostať sa k tým najlepším či už z hľadiska skúseností alebo charakteru človeka.

Nebojte sa ak ste človek s plánom a Váš plán Vás nedostane hneď do vysnívaného cieľa s menom B. Možno to nie je práve to čo hľadáte.

POST A COMMENT