Lorem ipsum dolor amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus.

Baker

Follow Us:

Talianske kaviarne alebo prechodný domov talianskych zákazníkov

Dnes Vám poviem príbeh o kultúre zážitku, stretávania sa, pôžitku z každodenného degustovania nápojov a obľúbených sladkých dobrôt, ktoré sa rokmi stávajú každodennou zvyklosťou.

DSC08178Aj keď každý z nás má občas pocit, že zo všetkých dní v mesiaci prichádzajú aj tie, počas ktorých sa cítime ako nie veľmi spoločenské tvory, naša podstata je spoločenská, a preto počas dňa aspoň na okamih vyhľadávame spoločnosť a osobný kontakt. Možno si to neuvedomujeme, no táto naša vlastnosť nás často ťahá na rôzne miesta, kde môžeme byť aspoň na okamih obklopený ruchom, rozmanitými vôňami, ktoré cibria našu fantáziu a inšpiráciu pri rozhovore či práci.

Niektorí z nás nepohrnú dobrým čajom v čajovni, iný nedajú dopustiť na dobrú šálku kávy. Neviem, či si všímate okolité kaviarne, no zloženie ľudí sediacich za stolom, stojacich pri bare či točiacich sa na barovej stoličke narastá. Niekde nájdete sedieť jedného, ktorý pri popíjaní svojej kávy aspoň na okamih zatvorí svoje oči, aby si zážitok naplno vychutnal. Iný sedí s laptopom, pretože si konečne našiel prostredie, v ktorom dokáže jeho fantázia naplno pracovať a človek nikdy nevie. Možno počas práce stretne zaujímavého človeka, aby v spoločnosti nie len sedel ale ju ako vlastnosť naplno využil.


Dovoľte mi aby som Vás zaviedla na miesto, ktoré sa vďaka kultúre zážitku, stretávania sa, pôžitku z každodenného degustovania nápojov a obľúbených sladkých dobrôt stalo miestom, kde sa aj po piatich rokoch čas vôbec nezastavil. Samozrejme nemôžem hovoriť o novinkách v pekárenskom svete, rozšírenej ponuke nápojov, milom usmiatom tíme, ktorí Vás s radosťou obslúži a malým architektonickým zmenám, aby sa prostredie ako aj sortiment pohli s dobou. Možno po vymenovaní všetkých vecí, čo sa zmenili mi neuveríte, že existuje  vec, ktorá sa v podniku zastavila na tak dlhý čas, ale je to tak.

Pasticceria Sant ´ Anna

Cukráreň ako aj ostatné podniky v Taliansku si vďaka svojej lokalite, kvalitnom sortimente, srdečnom tíme vytvorili stabilných zákazníkov, ktorí nemajú týždenný ale denný zvyk stretávania sa so svojimi priateľmi alebo ruchom aktívneho diania práve u nich.

DSC08175Pamätám si ako som pred piatimi rokmi robila kávu, poobede piekla cukrárenské novinky a popri tom stretávala zaujímavých ľudí. O pol ôsmej prichádzala prvá várka carabinierov, po ktorých prišiel pán Andrea a o ôsmej roztomilá staršia dáma so svojimi priateľkami. Pred deviatou hodinou prišiel čas na druhú várku finančníkov a potom pani, ktorá hneď ako dojedla brioche a dopila cappuccino od nás dostala malé esspresso ako krásnu bodku za svojimi raňajkami. Rána bývali plné, poobedia s vernými zákazníkmi, ktorí si okrem sladkého potešenia u nás dopriali i obed. Večere v znamení nových tvárí alebo verných pomocníkov pri zatváraní.

DSC08185Po piatich rokoch som sa kúzlo tohto priestoru rozhodla navštíviť opäť. Len čo som prekročila prah dverí omámila ma vôňa spomienok. Objednala som si esspresso sadla na svoje obľúbené miesto a kochala ľuďmi, ktorých som pred rokmi s radosťou obsluhovala ja a tešila sa z ich návštevy. Boli tam finančníci s talianskym šarmom, ktorí si dávajú espresso, studené latté či ristretto a každý pohár vody k tomu dodnes. Bola tam roztomilá pani, ktorá mi do uška pošepla, že vždy keď budem chcieť ju tu o ôsmej nájdem alebo srdečný priateľ Don Angelo, ktorý nás vždy potešil chutnou čokoládou na energiu.

Talianske kaviarne sú priestorom druhého doma, ktorý majitelia vytvorili pre svojich klientov ako na požiadanie. Nájdu v nich kvalitné produkty, milú spoločnosť a známe tváre a budúce priateľstvá, ktoré kultúru pitia rannej kávy budú čoskoro absolvovať s nimi.

POST A COMMENT