Lorem ipsum dolor amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus.

Baker

Follow Us:

Symposium Culinary Prague

„Ciao.. Mi chiamo Luca e oggi comincio a raccontarvi le mie bellissime storie italiane e delle mie esperienze in cucina..

(Ahojte, volám sa Luca a dnes začínam s mojimi krásnymi talianskymi príbehmi a skúsenosťami z kuchyne pre Vás.)

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt like fb icon

Symposium Culinary Prague

Počas mojej cesty svetovou gastronómiou som sa tento rok po druhýkrát rozhodol pre medzinárodné stretnutie v Prahe, a teda na v poradí štvrté podujatie Sympózium Culinary Praha. Počas podujatia som mal možnosť zažiť skvelý deň s kuchyňou, jej avantgardou posledných rokov a stretnúť sa s Michelinskými šéfkuchárkmi, ktorí sú vzorom nejednému kuchárovi z odboru.

Tento rok sa na jednom mieste stretlo 6 pozvaných hostí, šéfkuchárov z celého sveta, a teda celkovo 13 hviezd Michelin pod jednou strechou, ktorí spoločne vytvorili neuveriteľné kreácie. Predstavili nám časť svojej obchodnej filozofie. Pokiaľ ide o mňa, ich slová mi pomohli a motivovali ma v pokračovaní v mojom malom svete varenia, ktorý obklopuje nekonečný svet technických inovácií a veľa odtieňov, ktoré nám umožňujú aby sme sa nikdy nenudili.

Byť aspoň na chvíľu súčasť takéhoto stretnutia je neopísateľné. Je potrebné poznamenať, že tieto veľké kuchárske hviezdy sú ľudia, vodcovia, ktorí Vás dokážu po pár minútach ich prednesu motivovať, príve preto že zdieľate rovnako silnú emóciu spoločne i s ostatnými kolegami.

Toto puto, ktoré môže byť vytvorené bezprostredne vďaka láske k jedlu a gastronómií vytvára pocit jednotnosti, aj ľudí z rozličných miest a národov.


Elena Arzak ***

V tomto roku, ma zaujala prítomnosť dvoch kuchárov, a to najmä: kuchárky Elena Arzak *** zo Španielska, ktorá svojím podmanivým prejavom iba obhájila svoje tri Michelinské hviezdy. Ukázala nám aké je dôležité, aby sme nikdy nezabudli na svoje kulinárske korene, a aby sme sa nikdy nezabúdali zlepšovať, a teda aj snažiť dosahovať čo najlepšie výsledky.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt elena azrak


David Thompson *

Druhý kuchár, ktorý ma zaujal bol David Thompson *, ktorý prezentoval thajskú kuchyňu. Jeho „savoir fair“ bol bezpochyby neporovnateľný. Vedel ako pobaviť publikum a taktiež odovzdať jeho kúsok filozofie varenia. Musím priznať, že ma to veľmi zaujalo. Filozofia varenia, ktorú sa nám snažil priblížiť bola založená na jednoduchosti a pozitivite. Varenie podľa neho je ako dávať časť seba iným, a to veľmi pozitívnym spôsobom. Je to ťažké pochopiť, ale v skutočnosti je to jednoduchšie, než si myslíte.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt david thompson chef


Nie len títo dvaja kuchári prispeli k našej motivácií neprestávať. Sympózium prinieslo mnoho ďalších aspektov a rád od iných kuchárov medzi ktorými som sa pohyboval a boli mi nápomocné.

Sympózium, množstvo ľudí s nekonečnou vášňou pre potraviny a varenie. Motivácia a neskutočná inšpirácia k našej práci za jeden jediný deň. No čo povedať? Ďalšia jedinečná skúsenosť, ktorá ma preniesla o krok vpred s porovnaním so včerajškom a schopnosť sa rozvíjať v mojej práci a zlepšovať čoraz viac a viac.

POST A COMMENT