Lorem ipsum dolor amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus.

Baker

Follow Us:

Rozhodli sa vniesť kávovú kultúru na univerzitu, ako teda vyzerá kvalitná študentská kaviareň?

Kávová kultúra na Slovensku sa čoraz viac rozvíja a vďaka nej vznikajú naozaj atraktívne podniky s úžasnou atmosférou a ešte lepšou kávou. Povedali by ste, že na univerzite môžu konečne vypnúť kávové automaty a dlhé sedenia na chodbách vystriedajú pohodlné sedačky, či gauče a priestor vhodný aj na tímovú spoluprácu?

Adam a Pavol, dvaja absolventi Ekonomickej fakulty Univerzity Mateja Bela  s Martinom, ktorý pokračuje na Phd. štúdiu sa spoločne rozhodli o spontánnu zmenu. Vytvorili priestor, kde si študenti môžu vychutnať dobrú kávu, rýchly a chutný obed, stretávať sa so svojimi spolužiakmi, učiť sa a spoznávať nových ľudí.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt like fb icon

Keynes Café

Je študentskou kaviarňou, ktorá sa nachádza na Ekonomickej Fakulte Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Ako študent ekonomickej fakulty hneď pochopíte jej čaro, ba dokonca na tomto mieste si konečne aj ako študent máte možnosť vychutnať výbornú kávu.

  1. Tématický názov

Názov Keynes Café iba vystihuje fakultu, v ktorej je kaviareň situovaná. Názov sa snaží zachovať ekonomický podtón a motív fakulty. Pár Keynesových výrokov si môžete prečítať i v nápojovom lístku.

  1. Atraktívny priestor

Pri návrhu priestoru kaviarne vlastníci oslovili architektku z USA (Hawaii). Už pri návšteve si môžete všimnúť prvky ako „community table“, typický pre USA, ktorý slúži na tímovú spoluprácu, spoznávanie sa a prípravu študentov na jednotlivé hodiny spoločne.

Odbytový priestor je rozdelený na dve časti, takže študent si sám môže vybrať kde bude jeho dnešné stretnutie. Či si prečíta dobrú knihu pri okne na barovej stoličke, alebo naopak sa rozrozpráva s priateľmi na pohodlnom gauči.

  1. Kvalitné produkty

Ponuku tvorí pomerne úzky sortiment jedla a nápojov, pretože ako Martin tvrdí radšej sa v kaviarni zamerajú na kvalitu ako kvantitu.

Káva:

Keďže cieľom kaviarne je poskytovať služby v tej najlepšej kvalite, vlastníci Keynes Café zvolili kávu Bazzara (100% arabica) z talianskeho mesta Trieste. Slovenský distribútor tejto kávy je človek, s ktorým je radosť spolupracovať, dokazuje to aj certifikát od SCAE. Poskytuje skvelý servis od špičkovej technológie. vždy čerstvej a zaujímavej zmesi kávy až po mentoring pri zaškoľovaní nových baristov.

Obed:

Vďaka spolupráci s Talianskou reštauráciou La Secchia si majú možnosť študenti dennodenne vychutnať čerstvú krémovú taliansku polievku zahustenú parmezánom. Ide o pomerne rýchly snack, ktorý pre väčšinové ženské zastúpenie fakulty slúži ako postačujúci teplý a zdravý obed.

  1. To go

Študentská kaviareň spĺňa atribút obsluhy „to go“ a teda stihnúť obslúžiť čo najviac študentov, ktorí sú predsa len odhodlaní ísť na prednášku, nech majú kávu so sebou a posilnia sa po náročnom večeri.

  1. Priestor stretnutí a učenia sa

Študentská kaviareň by mala študentov nejako spájať a spríjemniť im ich študijný deň na fakulte, a to poskytnutím priestorov na odpočinok, stretávanie sa medzi hodinami alebo „zašitie sa“ pred nudnou prednáškou.

  1. Spolupráca so študentmi

Kaviareň spolupracuje so Študentskou Radou a organizáciou ZADOBE, vďaka čomu máte možnosť v priestoroch kaviarne zažiť zaujímavú prednášku alebo naopak atraktívny projekt. Vlastníci sú taktiež otvorení spolupráci s ostatnými študentami v ich nápadoch.


„Kaviareň funguje ešte len druhý rok, avšak chceme touto cestou pozdraviť a poďakovať každému jednému študentovi a vyučujúcemu fakulty, lebo vďaka Vám sa vieme stále posúvať dopredu a prinášať Vám stále vyššiu kvalitu na Váš tanier alebo do Vašej šálky“ Martin Varga.

POST A COMMENT