Lorem ipsum dolor amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus.

Baker

Follow Us:

Ristorante A ´ Anteprima

Ristorante A ´ Anteprima

Zdroj: Ristorante A´Anteprima

„Sú chute, na ktoré človek nikdy nezabudne. Je to ako vôňa, ktorá človeku keď ju cíti vráti myšlienky o pár rokov dozadu a pripomenie určité zážitky napríklad z detstva. Je to fantastický zážitok.“ Povedal pri našom stretnutí bývalý kuchár michelinskej Reštaurácie A´Anteprima Dávid Chomistek. Počas nášho rozhovoru nám o reštaurácií prezradil viac, preto sa nechajte sprevádzať výnimočnosťou tohto podniku, ktorý si právom zaslúži michelinskú hviezdu.

 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt like fb icon

 

KVALITNÉ PRODUKTY A SLUŽBY

V reštaurácií sa všetky suroviny objednávajú večer, aby do reštaurácie prišli ráno, a tak si zachovali čerstvosť a s tým aj spojené chute. Nie len suroviny sú základom fungovania podniku, ale aj jeho zamestnanci. Ristorante A´Anteprima sa snaží spolupracovať s tým najlepším personálom, aby poskytované služby boli na vysokej úrovni. 

ZACHOVANIE CHUTÍ

Zdroj: Ristorante A´Anteprima

Ristorante A´Anteprima zachováva rovnakú chuť každého jedla. Ak ju navštívite a dáte si krevetovú polievku vedzte, že ak prídete zajtra či o mesiac polievka bude mať rovnakú chuť, ak samozrejme bude ešte v ponuke. Tím kuchárov na čele so šéfkuchárom Danielom Facenom využíva špeciálne receptúry, aby tak zákazníkovi priniesli nezabudnuteľný zážitok chuti.

 

SPOMIENKY

Zdroj: Forkassion

Na obed či večeru si v reštaurácií neobjednáte tanier plný jedla, naopak objednáte si časť svojej spomienky, ktorá rastie, ak si jedlo dokážete naplno vychutnať. Mne polievka pripomenula Benátky a hlboký nádych na pláži v Jesole, mojej prvej návštevy prímorskej krajiny a úžasnú večeru plnú rýb. Vrátila som sa o 5 rokov späť a premietla všetky tváre, ktoré ma ňou sprevádzali a všetky krásne zážitky, ktoré tvorili tento neopakovateľný čas.

FANTÁZIA

Zdroj: Forkassion

Každý tanier je pripravený na základe impulzu, fantázie šéfkuchára. Či už ochutnáte prosciutto crudo con melone ako kvapku žltého melóna, v ktorej sa nachádza kocka prosciutta cruda, podávaného na porcelánovej lyžičke, alebo jednoducho ochutnáte ako chutí voda v tuhom skupenstve, ktorá medzi prstami šuští.

GASTRONOMICKÝ ZÁŽITOK

Zdroj: Forkassion

Gastronomický zážitok spočíva vo vychutnaní si jedla všetkými našimi zmyslami. Či už sa do jedla zamilujete na pohľad, omámite sa jeho vôňou, alebo vďaka konzumácií špeciálnym príborom si vytvoríte naozaj komfortný moment, kedy už chýba iba chuť, ktorá Vás vráti do čias, kedy ste si jedlo ochutnali prvýkrát. No stále nezabudnite na zvuk, ktorý jedlo vytvára. Či už pri samotnej konzumácií alebo prezentácií zákazníkovi.

EXKLUZIVITA

Zdroj: Forkassion

Reštauráciu je možné navštíviť na obed alebo večeru v obmedzenej kapacite. K dispozícií je iba 5 stolov v jedálni a jeden stôl v kuchyni.

Zákazníci, ktorí sú usadení v kuchyni majú možnosť informovať a pozorovať jednotlivé gastronomické postupy.

Ponuka sa obmieňa na základe zákazníkov a ich prianí.

KONTAKT S ĽUĎMI

Okrem prezentácie jedla priamo v reštaurácií sa reštaurácia zúčastňuje viacerých gastronomických podujatí počas významných talianskych udalostí. Vtedy sa reštaurácia dostane priamo za zákazníkmi na jednotlivé miesta, kde sa ponúka gastronomický zážitok i pre významných dejateľov talianskej spoločnosti.

Dávid bol pri tom, kedy reštaurácie získala svoju prvú michelinskú hviezdu. Túto udalosť opisuje ako najkrajší okamih svojej kuchárskej kariéry, ktorý ako hovorí by prirovnal výhre v Champions League. Aj keď momentálne presedlal do klasickej kuchyne každému jednému z Vás by odporúčal aspoň raz ochutnať práve molekulárnu kuchyňu a pochopiť jej čaro, ktoré v sebe skrýva. Podľa neho vraj stačí iba pohľad a na chvíľku Vám rozum prestane fungovať.

Verte, že z vlastnej skúsenosti Vám prezradím má pravdu. Tak krásne spomienky raz, praje fork!

POST A COMMENT