Lorem ipsum dolor amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus.

Baker

Follow Us:

Pobrežie ukrývajúce dokonalý zážitok, za ktorý budete ďakovať

Pri našich letných dovolenkách si chceme okrem kúpania v mori, romantických výhľadov na západ slnka či objavovaní novej krajiny vychutnať i dobré jedlo.


POBREŽIE AMALFI

Pobrežia Amalfi je jedno z najznámejších a najkrajších pobreží v Taliansku. Do jednotlivých miest na pobreží sa dostanete úzkymi cestami, v ktorých sa pred Vašou tvárou z jednej strany rozprestiera mohutná skala a z tej druhej dych vyrážajúce pobrežie. Azurové more Vás pomaly prevedie cez opustené pláže, krásne koraly, veľké plachetnice k veľkým turistickým plážam s výhľadom na staré mesto.

Vedeli sme, že toľká krása v sebe musí ukrývať aj zaujímavú chuť, preto náš ďalší forkvisitor zavítal do mesta Amalfi, v ktorom okrem krásnych pamiatok, úžasnom street food či ochutnávke domáceho limoncella nás čakalo veľmi krásne prekvapenie.

Ak chcete počuť radu nad zlato v rámci ochutnávok Vašich gastronomických zážitkov, istotne nehľadajte Vašu novú foodie destination na námestí s výhľadom na baziliku či turisticky preplnenú reštauráciu s výhľadom na more. V prvom rade za prestieranie zaplatíte nad 2 eurá na osobu a cena jedla taktiež nebude zodpovedať tomu, čo by ste mohli zažiť oveľa ďalej.


Il Mulino

Reštaurácia Il Mulino sa nachádza v meste Amalfi. Ak by ste ju chceli nájsť na námestí musím Vás sklamať. Za týmto pokladom musíte ísť ďalej. Dostanete sa k nej cez úzke uličky vedúce z námestia smerom hore. Okrem úžasných jedál po ceste, ktoré si môžete chytiť do ruky a vychutnať si ich so svojím priateľom na Vás už z diaľky hľadí zakrytá terasa s krásnou vôňou morských plodov a pizze.


TALIANSKA JEDNODUCHOSŤ

Na prvý pohľad by si turista povedal, že je to iba obyčajný podnik, no ten ktorý už má skúsenosť s Talianskom vie, že toto je finálna destinácia zážitku z jedla na pobreží Amalfi.


RODINNÁ ATMOSFÉRA

Il Mulino je rodinná reštaurácia, v ktorej v kuchyni pripravujú výborné talianske jedlá rodičia a v obsluhe Vás milo prekvapí ich syn. Menu je jednoduché a zodpovedajúce prostrediu. Keďže sa nachádzate v regióne Campania môžete sa tešiť na výber pizze, no to čo by ste mali objaviť na tomto mieste sú práve morské plody. Uisťujem Vás, že všetky frutti di mare, ktoré si objednáte sú čerstvé a vynikajúce.


NAJLEPŠIE MORSKÉ PLODY

Toto je miesto, ktoré sa mi vrylo do pamäti tou najlepšou chobotnicou akú som kedy jedla. Jej názov bol Polpo alla Luciana. A je to prvé miesto, v ktorom som po jedle musela navštíviť kuchyňu a srdečne jej poďakovať za tento zážitok, ktorý mi pripravili.


KRÁSA POBREŽIA A CHUTI

Každá cesta v sebe skrýva nový zážitok. Táto bola krásne spojenie rodinnej atmosféry a talianskej lásky k jedlu, ktorá na kraji mesta pre Vás pripravila ten najkrajší zážitok, aký by ste si na tomto nádhernom pobreží mohli iba priať.

POST A COMMENT