Lorem ipsum dolor amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus.

Baker

Follow Us:

Obed na kráteri sopky, Kanárske ostrovy

Obed na krátery sopky

Ekologická gastronómia predstavuje synergiu medzi životným prostredím, ľuďmi a jedlom. Snaží sa na jednej strane znížiť vplyv na životné prostredie a na tej druhej získavať zdravšie a udržateľné potraviny. To sa týka nie len pestovania, ale aj samotného spracovania či prípravy pokrmov.

Vo svete dnes už existuje množstvo „eko kuchýň“, ktoré využívajú na spracovanie pokrmov čisto iba danosti krajiny. Či už navštívite Portugalsko a ochutnáte pokrm na lávových kameňoch, alebo naopak navštívite Kanárske ostrovy, kde Vám jedlo pripravia na jednom z kráterov sopky. Príroda je sila a v dnešnom rýchlo rozvíjajúcom sa svete ľudia konečne pomaličky chápu čo je to zdravý životný štýl a aký impact môže mať ich ľahostajné správanie sa k životnému prostrediu.

El Diablo

Timanfaya, národný park na ostrove Lanzarote s rozlohou viac než 52 m2 okrem nádherného pohľadu na vulkanické procesy prírody predstavuje miesto Vašeho nového gastronomického zážitku. 


ŠPECIÁLNA PONUKA

V jedálnom lístku okrem typických španielskych ba dokonca medzinárodných jedál nemôžete prehliadnuť špeciality z vulcana. Všetky jedlá zaradené v tejto kategórií sú pripravované na krátery sopky


NEOPAKOVATEĽNÁ ATMOSFÉRA

Obsluha je čisto pánska. Ak sa chcete s čašníkmi bližšie porozprávať budete si musieť so sebou zobrať aj vreckový španielsky slovník, no verte tomu, že v tak príjemnej atmosfére Vám nebudú chýbať ani slová. 

Kým si vyberiete z jedálneho lístka máte dokonalú možnosť kochať sa úžasných výhľadom. Niekedy až zabudnete, že sa práve nachádzate v reštaurácií. Počas čakania sa môžete naozaj presvedčiť o tom, že sopka, na ktorej práve stojíte stále pracuje. Uvidíte ako rýchlo zbĺkne slama nad kráterom, či ako sa z jedného kráteru na okamih stane gejzír, ktorým sa aspoň počas krásneho teplého dňa osviežite.


GASTRO ZÁŽITOK

Neviem ako Vy, ale to najkrajšie, čo som kedy počula bola práve veta: „Your meal is cooking now. Go to the kitchen to check it.“ Dostali sme pozvanie do kuchyne, v ktorej sa nad kráterom sopky rozprestierali grilovacie rošty s naším jedlom. Boli tam kuracie stehienka v citrusovej marináde, špízy a sardinky. Kuchyňa bola prístupná každému. Bolo krásne sledovať ako sa naše jedlo pomaly pripravuje a akým procesom.

Vrátili sme sa ku stolu, kde nás čakalo čerstvé chrumkavé pečivo a dve omáčky. Popri tom ako sme sa mohli započúvať do chrumkavej kôrky pečiva k nám pomaly prichádzal obed. Grilované sardinky a kuracie stehienka grilované priamo na sopke. Hoci čašníci dobre neovládali angličtinu svojím španielskym šarmom a milým prístupom vytvorili krásnu atmosféru. Chuť bola prvou zastávkou v objavovaní ostrova. Citrusový základ a olivový olej tvoria základnú chuť pokrmov. Či už ste okúsili kuracie stehienko, alebo jednu z omáčok, práve touto chuťou sa začalo spoznávanie krás Kanárskych ostrovov a hlavne ostrova Lanzarote.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt like fb icon

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

Do parku sa dostanete autom, či organizovanou dopravou. Za vstup sa platí 10 €. V cene máte viac než polhodinovú prehliadku parku v klimatizovanom autobuse so slovným doprovodom v troch jazykoch.

Reštaurácia sa nachádza na parkovisku národného parku. Už pri vstupe pochopíte, že dnešný obed budete jesť práve na tomto mieste hneď vedľa okna aby ste si okrem chutného jedla užili aj neopakovateľný výhľad na sopečné krátery. 

POST A COMMENT