Lorem ipsum dolor amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus.

Baker

Follow Us:

Najkrajšie pláže Cypru

NAJKRAJŠIE PLÁŽE CYPRU

Najkrajšie pláže Cypru nenájdete v žiadnom Tripadvisor-i, neobjavíte ich ani na zvučných miestach, ktoré poznáte z cestovných kancelárií či reklamných videí. Ak túžite po nedotknutej prírode, kde sa nebudete tlačiť s ostatnými turistami pod dáždnikom, ak vyhľadávate kľud a pri tom stále azúrové more a krásne výhľady, rada vám prezradím desať pláží, ktoré sa rozhodne oplatí navštíviť.

Aby ste objavili najkrajšie pláže Cypru nezabudnite, že zapožičanie auta je podmienkou. Síce Cyprus disponuje skvelou dopravnou infraštruktúrou, no žiadny autobus vás nedovezie k opusteným plážam. Ak sa aj radi prechádzate, verte mi, že počas hlavnej letnej sezóny budete radi, ak svoje auto zaparkujete 5 metrov od miesta, kde si chcete rozložiť svoju deku či vystrieť dáždnik.

Ak plánujete svoju dovolenku na Cypre máte tri možnosti. Kúpiť si letenku a pristáť v Paphose alebo naopak na druhej strane gréckej časti ostrova v Larnace či na letisku v Ercan.

Ja vám prezradím kam na pláž ak je vašou cieľovou destináciou práve Paphos.

1. Toxeftra

Toxeftra

Dostupnosť:

Pláž sa nachádza severne od Paphosu.

Na pláž sa dostanete najprv po asfaltovej ceste a neskôr ju strieda prašná zemitá cesta, no vhodná pre všetky typy vozidiel s klasickým podvozkom. Zaparkovať môžete naozaj v bezprostrednej blízkosti pláže.

Pláž:

Toxeftra je jedna z našich najobľúbenejších pláží, ktoré sme s priateľom objavili. Jej dĺžka presahuje 5 kilometrov a disponuje jemným pieskom.

Autom sa dostanete skoro až na pláž. Dokážete zaparkovať asi 5 metrov od pláže, takže prístup k nej je doslova pre tých, ktorí si prišli oddýchnuť a nemerať za plážou stovky krokov.

Ak milujete prechádzky po pláži istotne si Toxeftru zamilujete. Počas chôdze prejdete z piesku na krásne kamenné cestičky s drobnými vodnými kúpeľmi, do ktorých si môžete sadnúť a užívať dokonalé prostredie a šum mora.

Nezabúdajte, že leto patrí korytnačkám, a ak máte šťastie máte možnosť si s nimi zaplávať či uzrieť ich pri kladení vajíčok do hniezd, ktoré nájdete azda po celej dĺže Toxeftri.

Pláž vhodná pre plavcov..

More:

Keďže je pláž taká rozsiahla väčšinou vás tu prekvapí rozbúrené more, no nie je to pravidlo. Občas more nájdete pokojné, kedy Toxeftra ponúka naozajstný zážitok z kúpania.

Vstup do mora je asi dva metre plytký s menším schodíkom kde sa menší ľudia ako ja ešte dokázali udržať na hladine na špičkách a neskôr už ani nie.

Pláž je orientovaná na západ, preto večer predstavuje dokonalý pohľad na západ slnka

2. Wild Beach

Wild Beach

Dostupnosť:

Pláž sa nachádza severne od Paphosu.

Na pláž sa dostanete po asfaltovej ceste. Auto môžete zaparkovať hneď nad plážou na malom parkovisku v blízkosti obytnej štvrte. Vstup na pláž je trošku komplikovaný keďže Wild Beach sa nachádza pod kopcom. Za asi 7 minút sa po strmom kopci dokážete dostať na pláž a nájsť si svoje miesto v tieni, ktorého bohužiaľ nie je veľa.

Pláž:

Zo samotného názvu vás asi neprekvapí, že na tomto mieste vás čaká divoké more, no s doslova najkrajším výhľadom na okolité útesy, aký sme kedy videli. Pláž je dlhá iba pár metrov. Nájdete tu jemný piesok a pár malých skalných jaskýň, do ktorých sa pri letných horúčavách môžete aspoň na chvíľku skryť.

Pláž je vhodná na potápanie.

More:

Samotná pláž je ukrytá v útesoch, preto už pri vstupe do vody treba byť obozretný. Vo vode sa nachádzajú kamene, ktoré vám pri rozbúrenom mori môžu spôsobiť zranenie.

Pre tých, ktorí majú radšej pokoj a nezvyčajné miesta mám pre vás naozajstný poklad. Prírodný morský bazén ukryté priamo na tomto mieste. Stačí prekonať iba úzku chodbičku medzi skalami a po menších skalách sa opatrne dostať asi k najkrajšiemu klenotu tejto pláže. Bazén meria iba niekoľko metrov, no nemusíte sa báť vĺn ani hlbokej vody. Dokonca na fotenie toto miesto predstavuje asi najkrajší spot, ktorý ste si kedy vedeli predstaviť.

3. White River Beach

White River Beach

Dostupnosť:

Pláž sa nachádza severne od Paphosu.

White River Beach susedí s Toxeftrou, dokonca je to prvá z pláží, ktorú na cestou na Toxefru uzriete. Cesta k nej je asfaltová a neskôr prašná vhodná pre všetky typy vozidiel. Pešo sa k nej dostanete za pár minút. Buď zaparkujete na kopci a zídete drevenými schodíkmi k nej, alebo naopak odbočíte pri letnom bare priamo k nej a zaparkujete pár metrov od mora.

Pláž:

Pláž patrí medzi tie menšie. Opäť disponuje jemným pieskom a skalami, z ktorých môžete skladať nádherné vežičky.

More:

Vstup do mora je asi meter plytký s menším schodíkom kde sa menší ľudia ako ja ešte dokázali udržať na hladine na špičkách. Pláž je vhodná na potápanie. Ak budte mať šťastie ako môj priateľ možno si dokonca zaplávate s korytnačkou.

4. Aphrodite´s Rock

Aphrodite´s Rock

Dostupnosť: 

Pláž sa nachádza na juh od Paphosu.

Dostanete sa po nej po rýchlo ceste i okolitých cestách druhej triedy. Cesta je vhodná pre všetky typy vozidiel. Na pláž sa dostanete cez skalný podchod pod cestou, ktorého začiatok je pri malom bistre spojenom s obchodom, kde si môžete kúpiť malé, ale aj drahé občerstvenie.

Pláž:

Pláž je vhodná pre rodiny s deťmi. Rozprestiera sa na niekoľkých kilometroch a disponuje nádherným výhľadom na skaly, z ktorých sa zrodila samotná Aphrodite. Pláž je pieskovo kamienková.

More:

More v tejto časti Cypru nás prekvapilo svojou ľadovou vodou. Na severných častiach južného Cypru sme boli zvyknutí na more s teplotou okolo 28 stupňov, no na tomto mieste nás asi prvýkrát striaslo. More je azúrové s možnosťou potápania sa pri okolitých skalách.

5. Lara Bay

Lara Bay

Dostupnosť:

Pláž sa nachádza severne od Paphosu.

Na Lara Bay sa dostanete jedine autom. Asfaltová cesta strieda prašnú, ktorá nie je tou najbezpečnejšou preto je nutné si dávať pozor, no naozaj tá cesta stojí za to.

Pláž:

Lara Bay, alebo miesto korytnačiek, ktoré práve tu každoročne znesú stovky vajíčok. Práve na Lara Bay máte ako turisti zákaz rozkladania dáždnika či iných predmetov, ktoré musia byť zapichnuté do zeme, aby ste náhodou neublížili vajíčkam, ktoré môžu byť i priamo pod vami.

More je opäť krásne azúrové. Ako väčšina pláží aj tu je vstup mierny a neskôr sa schodíkom dostanete do hlbšej vody.

More:

Krásne azúrové more, teplá voda a jemné vlny.

6. Amphiteatre Bay

Amphiteatre Bay

Dostupnosť:

Pláž sa nachádza severne od Paphosu.

Ak chcete navštíviť Amphiteatre Bay musíte sa vydať na dlhšiu cestu autom na sever gréckej časti v blízkosti destinácie Latsi, kde nájdete nejednu krásnu pláž. Priamo k tejto pláži viedla asfaltová cesta s veľkým parkoviskom, keďže práve v blízkosti tohto miesta sa nachádza jedna z najznámejších pláží Cypru Blu Lagoon.

Na pláž sa dostanete asi za 10 minút jemným kopčekom, ktorý ústi priamo na pláž, ale určite môžete využiť aj cestu cez reštauráciu, ktorá disponuje schodmi priamo k tejto nádhere.

Pláž:

Amphiteatre Bay je pláž určená pre tých, ktorí by radšej piesok vymenili za kamienky a spoločne si vychutnávali plytkú zátoku plnú drobného morského sveta.

More:

Voda je plytká, azúrová, v ktorej si neplavci prídu určite na svoje. Na mieste sa zapáči aj tým, ktorý radi šnorchlujú a chcú prebádať kúsok morského sveta.

7. Latsi Beach

Dostupnosť: 

Pláž sa nachádza severne od Paphosu.

Ak hľadáte pláž, na ktorú môžete zaparkovať priamo pár metrov, od miesta kde si chcete zložiť svoje veci Latsi Beach je tou najlepšou alternatívou. Cestou k nej narazíte aj na prašnú cestu, ktorej sa ale vonkoncom nemusíte báť.

Pláž:

Pláž sa rozprestiera na niekoľkým kilometroch. Na začiatku pláže nájdete dovolenkové lehátka a dáždniky, no ak pokračujete v ceste dorazíte na miesto, z ktorého iba letmo uzriete jeden dáždnik. Pláž je naozaj veľká a ak ste nudistami, ktorí si v lete radi opália i ostatné vaše krivky Latsi je naozaj skvelou alternatívou, kde sa nemusíte báť zvláštnych pohľadov.

More:

Vstup do mora je ako na väčšine pláží s veľkým schodom, ktorým sa dostanete pomaly do hlbšej a hlbšej vody. Preto si toto miesto zamilujú hlavne plavci.

8. Paradise Beach

Paradise Beach

Dostupnosť:

Pláž sa nachádza severne od Paphosu.

Ak sa chcete dostať na Paradise Beach je nutné aby ste pozorne sledovali vašu GPS navigáciu, pretože z cesty bohužiaľ toto krásne miesto nenájdete. Môžete zaparkovať pár metrov od vstupu na pláž, ktorú lemujú kríky a stromy zelených porastov. Ak sa chcete dostať na pláž buďte naozaj opatrný, pretože budete musieť zdolať naozaj šikmú plochu prašného útesu.

Pláž:

Paradise Beach je jedna z najkrajších pláží, ktorú sme kedy navštívili. Tým, že prístup k nej je naozaj zložitejší nemusíte sa báť skupín ľudí, práve naopak. My sme si túto krásu niekoľko hodín užívali iba sami a potom sme túto nádheru zdieľali ešte s jedným párom.

Piesok na pláži je tmavší a o to horúcejší, preto ak si so sebou beriete šľapky, nezabudnite si ich nechať hneď pri vstupe do mora, berte to ako radu nad zlato.

More:

Nádherné azúrové more, asi najteplejšia voda, ktorú sme na Cypre zažili. Presahovala 30°C. More je na začiatku plytké, preto si prídu na svoje i tí, ktorí si radi užívajú čľapkanie, no naopak i plavci a tí, ktorí sa radi potápajú.

Ak hľadáte pokoj, nedotknutú prírodu, ak hľadáte ešte ranné stopy korytnačiek a naozajstný raj Paradise Beach je to pravé miesto. Verím, že ešte aspoň raz toto krásne miesto navštívime.

9. Pachiammos Beach

Pachiammos Beach

Dostupnosť:

Pláž sa nachádza severne od Paphosu.

Pachiammos Beach je opäť jedno s tých miest, ktoré nájdete opustené. Pláž sa rozprestiera na niekoľkých kilometroch a disponuje nádherným výhľadom na okolité kopce a nádherné more. Ak hľadáte pláž, pri ktorej môžete bezprostredne parkovať vítam vás v raji.

Pláž:

Pláž je pokrytá tmavým pieskom a kde tu opäť nájdete korytnačie hniezda. Okrem šumu mora sa môžete započúvať do skutočnej idylky, v ktorej počujete zvuk zvonov na mestskom kostole či stretnete pravých Cyperčanov, ktorí vám namiesto Hello odpovedia hneď po grécky.

More:

Asi Vás neprekvapím, že aj na tomto mieste vás opäť čaká nádherné azúrové more. Musím uznať, že aj na tejto pláži dlhej niekoľko kilometrov sme boli opäť sami.

10. Blue Lagoon

Dostupnosť:

Pláž sa nachádza severne od Paphosu.

Ak sa chcete dostať na Blu Lagoon máte tri možnosti. Prenajať si Jeep, alebo iné vozidlo prispôsobené drsnému terénu, ktorý bohužiaľ neprejdete klasickým zapožičaným vozidlom. Zaplatíte si zájazd autom alebo tretia možnosť zaplatíte si zájazd loďou. Verte mi, že ani jedna z možností na tomto mieste nie je lacná. Tak sa buď naskytne možnosť ísť pešo alebo neísť vôbec.

Blue Lagoon je jediné miesto, ktoré sme kvôli dopravnej infraštruktúre a stále vysokým horúčavam nenavštívili, no ak chcete navštíviť najkrajšie pláže Cypru istotne stojí za spomienku. Jej pláž by mala byť pokrytá bielym pieskom s dokonalým výhľadom na azúrové more. Ale kto nezažil ten nevie, preto verím, že pri ďalšej návšteve Cypru sa Blu Lagoon stane našim cieľovým miestom.

Verím, že Vám naša skúsenosť s priateľom pomohla. Že pri návšteve Coral Bay sa rozhodnete svoj čas zúžitkovať efektívne a navštívite naozaj pláže, ktoré by ste len ťažko hľadali v katalógu. No pláže, ktoré Vám doslova vyrazia dych.

Už zo spomenutých pláží sme najviac turistov zažili asi na Toxeftre či Lara Bay a na tak veľkých plážach sme ich viac než 20 nevideli. Kto vie či sme boli v správny čas na správnom mieste, no aj práve kvôli tom sme mali možnosť zažiť jednu z najkrajších dovoleniek akú sme kedy mali.

Ak by ste mali akékoľvek otázky neváhajte sa pýtať.

________________________________________________________________________________________________

Zaujíma Vás ako chutí Cyprus? Kliknite na blog: Cyprus na vidličke

POST A COMMENT