Lorem ipsum dolor amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus.

Baker

Follow Us:

Maroko pre dve

Dve ženy v Maroku

Časté otázky, ktoré sme pred cestou alebo počas cesty dostali boli, či sa nebojíme cestovať. Ísť do Afriky len dve ženy. Vždy som sa len tak pousmiala. Ak sa bojíme, tak nikdy neprekročíme prah dverí, nie to ešte nejaké hranice. Dôležitou vecou pred cestou do Afriky na vlastnú päsť je už prvotná skúsenosť v cestovaní bez cestovky, pretože počas cesty sa stretnete s rozdielnou kultúrou, povahou, a taktiež skúsenosťami, ktoré ako laik v cestovaní nemusíte správne vyhodnotiť. Cestovaním sa stávate open minded bez predsudkov, preto každá nová cesta je pre Vás ľahšia a zaujímavejšia.

Pred odchodom sme si samozrejme naštudovali články či vypočuli osobné skúsenosti ľudí, ktorí Maroko navštívili a snažili sme sa nimi riadiť, až na to, že naše temperamentné povahy blízke talianskej či španielskej krvi nám množstvo zákazov nedovolili naplniť, a tak z desiatich nerobiť sme vytvorili deväť robiť a prežili ten najkrajší čas v moslimskej krajine, aký sme si mohli len priať.

Ak sa rozhodnete pre návštevu Maroka vo dvojici so svojou kamarátkou nezabúdajte, že na niektoré miesta sa budete musieť viac obrniť a byť opatrnejší ako kedykoľvek.


Dva pohľady na Maroko:

1. Rušná časť, ktorá sa týka veľkomiest, všetkých okruhov významných pamiatok.

2. Pokojná časť, ktorú hneď ako uvidíte pochopíte, že je to skutočný raj na zemi. Týka sa to prevažne oblasti hôr a púšte.

Ľudia v obidvoch častiach sa líšia. Kým v rušnej časti stretávate obchodníkov, nie len na trhoch, ale aj v prázdnych uliciach. V pokojnej časti sa obchod stáva neznámym a prichádzajú skutočné emócie a zážitky, ktoré by ste si nikdy v živote za peniaze kúpiť nemohli.

Ak navštívite Marrakesh, alebo iné veľkomesto stretnete sa s ľuďmi, ktorí nemajú dostatočné finančné prostriedky a turistov vnímajú ako chodiace banky, ktoré zväčšia ich budget, a tým aj životné pomery. Maročania sú skutočne vynikajúci obchodníci, a preto skúsenosť na trhu či v malom obchodíku, by som dopriala každému, kto študuje obchod, pretože tu sa má naozaj čo učiť.

Oblasť hôr, Atlasu a púšte je pokojná. Ľuďom tam by ste dali aj celé svoje srdce, jediné čo ich robí šťastnými je pocit dneška. Žijú pre každý jeden deň, akoby bol ten posledný a tešia sa z nového východu i západu slnka. Za mzdu 5 € na deň Vám doprajú raj na zemi ukážu Vám čo tvorí ich dni a ako peniaze pre nich nezohrávajú v živote veľkú rolu. Pochopíte to hneď ako uvidíte púšť, pripomínajúcu príbeh Malého princa, obrovské duny a večer rozprávkovú oblohu s miliardami hviezd, ktoré prvýkrát nedokážete spočítať, a iba sa zamýšľate nad tým, aký ste vo svete maličký a akú hodnotu má šťastie.


Dovoľte mi aby som Vás sprevádzala počas nasledujúcich týždňov vôňou tajinu, chuti olív, krásnych zážitkov, odporúčaní a odkazu, ktorý mi návšteva Maroka dala.

Stay tuned and get more :).. forkassion.com

POST A COMMENT