Lorem ipsum dolor amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus.

Baker

Follow Us:

Kam na ľad v Žiline

Milujete korčuľovanie, avšak nie ste zástancom preplnených zimných štadiónov? Nebojte sa Fork má pre Vás pár tipov, kde si môžete vychutnať svoje piruety či hokejové zápasy. Máme pre Vás komerčnejší priestor, ale aj rozprávku v prírode. 


# Tenisové kurty Žilina:

– Tenisové kurty sa nachádzajú hneď za budovou plavárne na Vlčincoch. 

16196952_10212388165927889_957170675_o– Na korčuľovanie je k dispozícií celý jeden kurt s dokonale uhladeným ľadom, presne takým aký môžete nájsť na športovom štadióne. Ak ste aktívnejší športovci neváhajte a objednajte si  svoje hokejové ihrisko na hodinu za poplatok 10 eur. Zažite s priateľmi roztrel alebo si vyskúšajte nové piruety. Nemajte strach zo zimy, pretože hneď po zápase si môžete vychutnať skvelú pizzu či vynikajúcu paradajkovú polievku v reštaurácií Vulcano. Spojte príjemné s užitočným a nebudete ľutovať.


# Jazero pri Vodnom diele:

– Jazero sa nachádza hneď na začiatku vodného diela, pri vodárenskej elektrárni cez cestu.

16145604_10212388179328224_837533899_o– Jazero je celé zamrznuté, avšak na korčuľovanie sú od snehu očistené dva menšie pruhy. Dostatočný priestor pre drobných začiatočníkov a hokejový roztrel vo dvojici. Bránsky si ale nezabudnite zobrať so sebou.

Kvalita ľadu je priemerná. Budete mať pod nohami dočinenia s drobnými kopčekmi, či hlbokými zárezmi, preto je nutné byť viac opatrný, no na ľad vytvorený prírodou niet čo dodať. V bezprostrednej blízkosti cez cestu môžete navštíviť reštauráciu Hu:man a vychutnať si jedlo od majstrov remesla. či sa zohriať vynikajúcou čokoládou, alebo čajom. Určite sa necháte priestorom uniesť, tak odložte peniažky a vychutnajte si espresso pri rastúcom strome na otočných sedačkách.


# Jazero v Mojši:

– Jazero sa nachádza za bytovou zástavbou obce Mojš. Nezľaknite sa keď ho hneď nenájdete, musíte opustiť komfortnú časť vozovky a presunúť sa na prírodnú cestu, po ktorej sa už na obzore črtá celkom zamrznuté jazero.

16196948_10212388172928064_81855956_oKvalita ľadu vytvorená prírodou je totožná s tou, ktorú nájdete na štadióne. Hladký ľad, avšak s jednou veľkou prasklinou, ktorá nebojte sa neovplyvní Vašu zimnú zábavku. Jazero je dosť veľké aj na hokejový zápas a čo je najlepšie, v správny čas si môžete vychutnať posledné lúče zapadajúceho slnka priamo za kopčekom. Krásny výhľad a ešte lepší priestor ako vyplniť svoj voľný čas. Na okamih teda vymente svetlá svojich displejov za neopakovateľnú rozprávku zobrazenú na oblohe a ukončte ju poslednou piruetou.


# Športové ihrisko Mojš:

– V obci Mojš sa hneď vedľa pohostinského zariadenia nachádza futbalové ihrisko, umelá tráva a v poslednom rade aj basketbalové ihrisko, ktoré je upravené na ľadové ihrisko.

16129981_10212388170408001_668127637_oKvalita ľadu je výborná. V jeho strede je dobre vyjazdený a upravovaný. Avšak na bokoch môžete pod nohami cítiť drobné kopčeky, ktoré pri Vašich kreáciách vytvárajú kolísavé predstavenie, no ak sa po kopčekoch povozíte viackrát vytvoríte jedno dokonalé ihrisko. Rozmerovo stvorené na zápas, a čo je najlepšie nemusíte si so sebou nosiť ani len bránky, tie sú tam. Ak sa po zápase chcete zohriať stačí prejsť pár krokov a ste v pohostinskom zariadení na čaji, kofole alebo inom teplejšom nápoji.


# Vodná nádrž v Divinke:

– Jazero sa nachádza na začiatku obce Divinka hneď pri frekventovanej ceste. Dávame Vám informácie aj o tejto možnosti aj napriek tomu, že jediný tento ľad sme nemali možnosť vyskúšať, pretože parkovanie vo vysokom snehu bolo celkom problém. Rozlohou je ihrisko akurát na menší zápas vo dvojici alebo trénovanie si korčuľovania, už uvidíte sami.


Veríme, že sme Vás inšpirovali a spomedzi našich piatich tipov ľadových ihrísk, či už prírodných alebo umelo vytvorených si nájdete jedno srdcu blízke poprípade nájdete iné. Tak či onak využite toto krásne počasie, zababušte sa a vyjdite do ulíc s nadšením a radosťou zo športu.

Váš Fork

POST A COMMENT