Lorem ipsum dolor amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus.

Baker

Follow Us:

Gnocchetti al limone con crema di nocciola – recept z ciest

_dsc0005

Každý z nás si pri cestovaní odnesie malý suvenír. Niekedy ide o fotografiu, magnetku, obal z cukríka či niečo väčšie. Mojím suvenírom okrem fotografií je jedlo. Na Slovensko prichádzam so 100% virgin oil ochutenými o lokálne koreniny, bylinky či pestovateľské produkty. Prichádzam s belgickou čokoládou, bylinkami, pestami, cestovinami a inými.

Viem, že na mojom blogu, môžete nájsť iba zdravé recepty plné zeleniny, bez múky s plnou škálou vitamínov, no občas je dobré zhrešiť a môj názor na stravu je taký, že človek má pri jedle počúvať sám seba. Nepotrebujeme diéty ani špeciálne plány na stravu, ak nie sme profesionálni športovci. Jediné čo potrebujeme je cibriť si chuť a ak sme nováčik skúšať aj zdravé varianty jedla.

15086386_10211657686826368_1559539440_n


Dnes Vám prinesiem dôvod prečo ma motivuje čoraz viac objavovať náš krásny svet, či už blízky alebo vzdialený. Ide o tak krásnu a výnimočnú rozmanitosť gastronómie. Už pred piatimi rokmi som sa ako malá zamilovala do Taliansko a jeho rozmanitosti, ktorá vo veľkej miere ovplyvnila gastronómiu a hlavne vpísala dôležité miesto nie len tam ale v celom svete. Inšpiroval ma malý raňajší rituál s kávou či spoločné obedy plné rozhovorov a tých najtajnejších chutí. Tradičné cestoviny na severe či juhu.. pizza, ktorá až po Neapol mení svoju chuť, no jej výnimočnosť je všade podobná s tým rozdielom, že Neapol Vám dá viac než len chuť.. orgazmus chutí.

Z cesty z Amalfi som si doniesla gnocchetti al limone, malé cestovinky ochutené citrónmi, pretože ak viete, práve tam sa pestujú citróny a pomaranče, ktoré sa postupne dostali i do sveta varenia v podobe citrónového či pomarančového oleja, limoncella, créma di limone a mohla by som tu byť do zajtra.

Amalfi mi ukázalo prímorské chute plné čerstvosti a jednoduchosti. V toto zimné obdobie som si dovolila pohrať sa s chuťou citrónových cestovín a po obedoch v Berlíne, Budapešti, Alicante, Benátkach či Miláne som vniesla do prípravy vlastné nápady, inšpiráciu a chuť.


Gnocchetti al limone con crema di nocciole

Ingrediencie:

(3 porcie)

 • dve hrste arašidových orechov,
 • 1 lyžička nastrúhaného citrónu,
 • 2 lyžice nastrúhanej mrkvy,
 • 1 lyžička nakrájanej čerstvej bazalky,
 • olivový olej,
 • malá chilli paprička,
 • olivový olej,
 • soľ,
 • čierne mleté korenie,
 • malá miska cestovín – gnocchetti al limone,
 • údený syr,
 • 1 smotana na varenie.

Postup:

dsc05594V prvom rade pripravíme cestoviny. Klasickým spôsobom dáme zovrieť vodu, do vody dáme cestoviny a až po tom vodu osolíme a necháme variť. Kým sa cestoviny varia nastrúhame citrónovú kôru, tak približne jednu čajovú lyžičku. Nakrájame čerstvú bazalku, tiež tak lyžičku a ďalej nastrúhame mrkvu tak 2 veľké lyžice a podrvíme arašidové oriešky na malé kúsky. Na panvici rozpálime olej do ktorého pridávame podrvené arašidové oriešky, až do kým nechytia hnedastú farbu a nezačnú rozvoniavať. Potom pridáme citrónovú kôru premiešame a môžeme pridať i nastrúhanú mrkvu. Zmes osolime okoreníme a dochutíme chilli. Po minútke miešania, kedy sa postupne chute spoja, môžeme celú zmes zaliať smotanou na varenie a miešame. Pridáme nakrájanú bazalku štipku soli a po uvarení cestovín cestoviny vložíme do krémovej zmesy a premiešame.

Jedlo je skoro hotové, nezabudnite na vrch nastrúhať údený syr dozdobiť mrkvou a bazalkou a oliovovým olejom.

Dobrú chuť

POST A COMMENT