Lorem ipsum dolor amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus.

Baker

Follow Us:

Gastronomický zážitok nie len v Bratislave

Food and Wine Festival

 

Foto: Adam Rajčan

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt like fb icon

Organizátori druhého ročníka Food and Wine Festivalu v Žiline presvedčili o tom, že za gastronomickým zážitkom nemusíte merať kilometre do nášho hlavného mesta, no stačí spojiť poctivé gastro podniky, kvalitné jedlo, pitie, pódiový program a ľudí.

Pizza Art Foto: Adam Rajčan

Tohtoročný Food and Wine Festival od minulého úspešného ročníka veľmi prekvapil. Organizátori, Reštaurácia Vulcano a Talianske Bistro Trezor spojili v jeden deň viaceré lokálne podniky.

Úžasné jedlo ste mali možnosť ochutnať v stánkoch ako Farmamarket, Gofri Žilina, Ryba Žilina, Zmrzlináreň Monella a taktiež Vietnamskom stánku, v ktorom nás hostila kulinárka, ktorá merala kilometre aby z Vietnamu priniesla tie najlepšie dobroty. Na svoje si prišli i milovníci kvalitného pitia, a to od nealkoholických nápojov Herbert cez chutné vína od Winecode či Chateau Grand Bari, pivá z Pivotéky Žilina a Whiskey Jack Daniel ´ s. Samozrejme organizátori prekvapili i tento rok vlastnými stánkami s ich talianskymi špecialitami.

Chuť tohtoročného festivalu bola v znamení kvalitného a rozmanitého jedla. Kvalitné víno si mohli návštevníci vychutnať s viac než 12 druhmi pravých talianskych syrov a salám. Pivkári určite nepremeškali možnosť navštíviť Pivotéku Žilina a neskôr ochutnať tri druhy kvalitnej Whiskey Jack Daniel ´ s. Milovníci burgrov si prišli na svoje v stánku Farmamerket, kde ich čakalo naozajstné street food prekvapenie. Zvedavci a gastro objavovatelia mali možnosť vďaka chuti Vietnamskej polievke zavítať až do ďalekého Vietnamu. Sladkých maškrtníkov určite potešil stánok Gofri Žilina, ktorý má v našom mesta už viac než 30 ročnú tradíciu a samozrejme krásny teplý deň nenechal návštevníkov čakať na osvieženie v podobe úžasnej talianskej zmrzliny zo Zmrzlinárne Monella

Úžasnú chuť dopĺňal dych vyrážajúci pódiový program, kde sa predstavili hudobní interpreti zo Slovenska i zahraničia. Na pódium zavítala chorvátska speváčka Tara, z legendárnej hudobnej skupiny Karma, taktiež naša rodáčka a úžasná speváčka Barbora Švidraňová so svojou kapelou. Festival jedla a pitia prišli podporiť svojím vystúpením dvojnásobný majstri sveta v pizza art Alessandro Gullotto a Danilo Pagano a krásny deň plný chuti zavŕšilo ohňové vystúpenie Boca Fuego.

Keď sa spojí kvalita a úžasná myšlienka nevznikne nič iné ako krásny a zapamätateľný zážitok. 

Blahoželáme k úspešnému druhému ročníku podujatia a už teraz sa tešíme na budúci ročník plný zaujímavej chuti a krásnej atmosféry.


Foto: Adam Rajčan

POST A COMMENT