Lorem ipsum dolor amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus.

Baker

Follow Us:

Food trip – Bratislava

Food Trip – Bratislava

Cestovanie po Slovensku má svoje čaro. Naše hlavné mesto má pre foodies čo ponúknuť. Čoraz viac v ňom vyrastajú kvalitné podniky s typickými slovenskými názvami alebo naopak podniky zcestovaných Slovákov, ktorí dennodenne stavajú na kvalite a zaujímavom koncepte zo zahraničia. Dnes tu môžete navštíviť francúzsku palacinkáreň, taliansku reštauráciu s výbornými lasagnami, či naopak zablúdiť ku slovenským chutiam ako napríklad pareným buchtám, či poctivým slovenským pomazánkam. 

Aby ste ochutnali mesto nestačí Vám jeden deň. Na Bratislavu ani týždeň, ak si chcete jedlo dostatočne vychutnať a mať z neho zážitok.

My sme pri návšteve zvolili 4 podniky, aby sme si dobili baterky pri šálke výbornej kávy, zjedli sladké raňajky, zažili mestský fastfood a na konci dňa si v bratislavskom ruchu vychutnali naozaj zaujímavú chuť piva.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt like fb icon

Urban Space

 Ak by som sa niekedy presťahovala do Bratislavy, podniky s názvom Urban by boli určite súčasťou mojich dní. Po návšteve Urban House som jednoducho nemohla odolať krásnemu kreatívnemu konceptu určenému pre širokú skupinu ľudí. 

Urban Space opäť nesklamal a priniesol nádherné prostredie pri šálke výbornej kávy. Presne takýto koncept podniku by som si vedela predstaviť v každom meste. Nekonvenčné kreatívne prostredie, v ktorom pri šálke Vašej obľúbenej kávy máte možnosť popustiť uzdu svojej fantázie, tvoriť a experimentovať.

Je to smiešne, no čakala som až na tento deň, aby som si po prvýkrát mohla vychutnať svoj prvý Cold brew. Vedela som, že na tomto mieste ma nič nesklame, a tak sa už teraz neviem dočkať kedy sem zavítam opäť.

La Donuteria Bratislava

Doughnuts, sladké pokušenie známe z amerických filmov a hlavne zrejme pre každého obľúbených a známych Simpsonovcov. Priznám sa, že tomuto sladkému čaru som zatiaľ podľahla iba v Anglicku, kde mäkké cesto s Vašou obľúbenou príchuťou vytvorili naozaj nezabudnuteľné čaro.

La Donuteria v Bratislave je naozaj nezameniteľnou ukážkou dokonalosti a zatiaľ prvého podniku na Slovensku s týmto konceptom, ktorý naozaj predčil moje očakávania. Už pri výbere sme sa nevedeli rozhodnúť, ktorá príchuť bude pre dnešný deň tá naj až napokon vyhrala malina s čučoriedkou. 

Sadli sme si do trávy, pozorovali Dunaj a vychutnávali cesto mäkké ako obláčik. Malinová príchuť mi pripomenula vôňu starkiného džemu a čučoriedková v sebe ukrývala malé prekvapenie. Presne v takýchto podnikoch vidím perspektívu, pretože ak sa človek zameriava iba na jednu vec, viete, že výsledok bude viac než dokonalý.

Orbis Street Food

Pri návšteve Belgicka, som si nemohla nechať ujsť chuť pravých belgických hranoliek v najznámejšom „friterií“ La Maison Antoine. Veľké chrumkavé kúsky zemiakov s úžasnou omáčkou vo mne zanechali krásnu spomienku na Belgicko.

Vo veľkej miere túto spomienku opäť vo mne prebudil Orbis. Miesto, na ktorom majú hranolky svoje meno. Bolo úžasné ochutnať belgické hranolky s úžasným dipom z ananásu, curry a čerešní. Tú chuť som natoľko vychválila, že mi jeden zabalili na cestu. 

Žil Verne

Okolo tohto podniku sme prešli asi trikrát a vždy sme ho iba z obdivom pozorovali a hovorili si ako úžasne vyzerá. Presne takéto podniky ma dokážu upútať. Jednoduchosť a nekonvenčnosť starej budovy s otvorenými oknami, v ktorých už z diaľky na Vás mávajú rôzne charakterové fľaše piva. 

Na Slovensku sa hovorí, ak stretnete človeka po tretíkrát idete s ním na pivo. V našom prípade sme na našej ceste zablúdili k pivárni po tretíkrát a museli sme ju ochutnať. Každý z nás mal iné pivo, no ako zázrakom každý z nás zvolil chuť, ktorá presne vystihovala to čo potrebuje. Kedže ja som v oblasti pív iba lajik chuť, ktorú som mala pred sebou som celý čas objavovala. Jej vôňu a chuť, ktorú som predtým ešte nemala. 

Na tomto mieste si máte možnosť vybrať  z naozaj širokého sortimentu pív. Na jednej strane ochutnáte vlastné pivo tohto pivovaru a na strane druhej máte možnosť ochutnať zahraničie. Je na Vás či si jej názov preložíte ako Jules Verne alebo Žil Verne. Tak či tak názov Vám dá odpoveď na kúzlo tohto krásneho miesta.

Objavovanie chutí Bratislavy dnešným dňom určite nekončí. Moje foodie notes obsahujú ešte veľa podnikov, ktoré túžim navštíviť, ochutnať a hlavne spoznať ich okolie. Verím, že sa sem vrátim už čoskoro a spoznám ďalšie klenoty gastronómie.

POST A COMMENT