Lorem ipsum dolor amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus.

Baker

Follow Us:

Flavour Fair 2019

FLAVOUR FAIR 2019

Chov kreviet na Slovensku, kvalitné ovocné vína zo Slovenských ovocných sadov, dokonale vyzreté mäso, ktorého tuk sa na jazyku mení na mäkké maslo.

Jedlo dostáva zmysel a neopakovateľnosť zážitku, ak je v tých správnych rukách. A práve na Flavour Fair 2019 v tých správnych rukách bolo. Počas jedného dňa sa o vaše chuťové zmysli postarali Top šéfkuchári Slovenska a známe mená Slovenskej gastronómie ako ambasádor podujatia Peter Ďurčo, bývalý šéfkuchár Fou Zoo Michal Konrád, Martin Korbelič, Jaroslav Ertl, Branislav Križan, Martin Záhumenský a iný.

Na piatom ročníku Flavour Fair Vám predstavili svoje variácie na Grile Big Green Egg, ktorý v spojení s týmito zvučnými menami dostal úplne iný rozmer.

Pečený jogurt či zmrzlina z ihličia. Pštrosie mäso, Toskánske grilované broskyne či Slovenská tohtoročná street food-ová novinka Bao. Aj tieto chute boli súčasťou festivalu, ktorý nie je iba o chuti, ale o zážitku, kvalite, profesionalite a grile Big Green Egg.

No aby sme iba nerozprávali o chuti poďme sa pozrieť na pár špecialít, ktoré boli súčasťou piateho ročníka Flavour Fair v Považskej Bystrici.

Chef: Andrej Roth

Reštaurácia: Angels Restaurant, Banská Bystrica

Jedlo: Údený jelení chrbát s lesným ovocím, čerstvou zeleninou a jeruzalemskými artičokmi

Chef: Karol Sklenár

Reštaurácia: Culinary Dream, Liptovský Mikuláš

Jedlo: Variácie jesetera s espumali a krevetami v  údenom mlieku

Chef: Martin Hoferica

Reštaurácia: Restaurant Provence

Jedlo: Mexická Tortilla s trhaným hovädzím mäsom, citrónovou ryžou a čiernou fazuľou a zeleninovou salsou s avokádom

Chef: Peter a Oliver Frolo

Reštaurácia: Vilage Resort Hanuliak, Belá

Jedlo: Pštros, zelenina, čierny orech, zeler

Flavour Fair nie je iba obyčajný festival, je to možnosť ako na jednom jedinom mieste ochutnať  zážitok od viacerých top šéfkuchárov a dozvedieť sa detaily a rady, ktoré váš chuťový zážitok a taktiež kulinárske diela posunú opäť o niekoľko latiek vyššie, a to aj s použitím grilu Big Green Egg.

POST A COMMENT