Lorem ipsum dolor amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus.

Baker

Follow Us:

Čo Erasmus spojil, to ani vzdialenosť nerozdelí

dsc03776Veľakrát náš impulz cestovať poháňa spomienka. Či už na priestor, miesto, v ktorom sme prežili nádherný čas, alebo jeho duša, tvorená ľuďmi  a spomienkami s nimi. Cestujeme, aby sme prinavrátili voľnosť, vrátili sa opäť v čase do obdobia bez starostí, živelnosti a spoznávania sveta.

Takto pred rokom som zažila ten najkrajší čas v mojom živote. Stala som sa erasmáčkou v Budapešti, a aj napriek uštipačným poznámkam Žilinčanov som ani chvíľku nepochybovala o tom, že práve toto miesto mi do života vnesie iskru a nadšenie.

Prvé zoznámenia, byt plný španielsko-francúzskych slov, zahraničných špecialít, večerných zábav, klubov, neskorých príchodov domov.. dlhé prechádzky okolo Dunaja, bežecký sighseeing v pätici, spoločné raňajky, dlhé rozhovory, každý deň spoznávanie novej kultúry a univerzita, ktorá ma očarila natoľko, že som ani jednu jedinú hodinu nemohla vymeškať, nechcela som. Na prednáškach sa prednášala prax, ktorú sme si v čase skúškového obdobia sami vyskúšali, a tak dodnes nezabudnem na poznatky a skúsenosť, ktoré som hodinami získala.

15182482_10207769432293359_277944783_oNo získala som oveľa viac, priateľky na celý život, ktoré v deň mojich narodenín pre mňa pripravili tajnú oslavu so všetkými priateľmi z univerzity. Na ten pocit nikdy v živote nezabudnem, pretože za mojich 22 rokov pre mňa nik niečo také nikdy nespravil. Ešte teraz mám v bruchu to chvenie a slzy v očiach.. ešte teraz mám na sebe krídla voľnosti, odhodlanie spoznávať a veriť v nemožné.


15218436_728784867273686_1302950518_nVďaka Erasmu sa zo študentov stali priatelia a z priateľov nerozlučná rodina. Sľúbili sme si, že spoznávanie a spomienky vrátime späť bez ohľadu na miesto, a tak tieto posledné riadky píšem z Berlína, dievčatá už zaspali, a pred nami je opäť čas lúčenia. Vymenili sme Budapešť za Berlín, na okamih sme opustili Slovensko, Grécko a Rumunsko, aby sme spomienku, ktorá bola tak silná opäť zažili spoločne. Hoci nebola streda a obvyklý Morrisons 2, hoci sme boli míle vzdialený od Blaha Lujza tér, našej univerzity, spoločných podnikov a miest naša cesta sa dočkala cieľa voľnosti, obdobia bez starostí, živelnosti a spoznávania.. V Matrixe sme zažili druhý Morrisons, namiesto zámku sme spoznávali Brandenburskú bránu, či Berlínsky múr.. namiesto gulášu ochutnali curry wurstboli konečne spolu. Vzdialenosť je nič v porovnaní so silou priateľstva.

Cestujeme za spomienkami, za neopísateľnými chvíľami, ktoré sa nám v ryli do srdca, a aj napriek realite sa v nich veríme. Už je niečo po polnoci, zajtra prichádza na rad spoločná ochutnávka najznámejšieho kebabu v Berlíne a všetky opäť letíme smerom k našim životom, ktoré sa opäť zas spoja o rok.

Už teraz sa na to teším!

PS: o Berlíne, jedle, podnikoch už čoskoro na Forku

POST A COMMENT