Lorem ipsum dolor amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus.

Baker

Follow Us:

Cesta je myšlienkový prúd, v ktorom zistíte čo je podstatné

Návšteva nových miest, spoznanie nových ľudí a chutí nám dáva nový smer a podnety na zmenu toho nášho zastaralého. Či už ste navštívili Taliansko a pri raňajkách dnes popíjate malé esspresso, pri večery nepohrdnete vínkom a hlavne z konzumácie jedla sa stáva pre Vás spoločenská udalosť. Alebo možno Španielsko Vám prinesie bezprostrednosť a tapas.

Vrátila som sa z Afrika a svojím novým poznaním som začala smer, ktorý tu bol na úplnom začiatku a na ktorý viacerí z nás zabúdajú. To čo je podstatné v živote a pre život vo všeobecnosti. Začíname sa prikláňať starým koreňom, siahame po „bio“ a všetky tieto bio veci vkladáme do plastových tašiek. Kupujeme si raw tyčinky v ekologicky nerozložiteľných obaloch či popíjame čaj s umelohmotných pohároch, ktoré potom vyhodíme.

Po čase strávenom v Afrike som sa naučila, že každý predmet či potravina sa skladá z viacerých častí, ktoré môžeme do posledného kúsku využiť. Naučila som sa otvoriť náruč, rozjímať a tešiť sa z maličkostí. Ešte pred odchodom som si skoro kupovala novú peňaženku, no po návrate som sa rozhodla, že tá moja opičková na zips, ktorá zo mňa robí dieťa je práve to čo potrebujem. Vlastniť to čo máme a byť na to hrdý. Nemrhať časom ani vecami, ale každučký moment si vychutnať až do posledného lúča. To isté platí nie len o našej vášni nakupovať ale aj milovať priestor, v ktorom žijeme. Snažiť sa ho zveľadiť a prezentovať náš domov s hrdosťou a láskou. Viete… v každučkom jednom mieste sa nachádza problém. Neexistuje miesto, kde by ste ako stály obyvateľ na nejaký nenatrafil, no aj napriek tomu obyvatelia problémového sveta prezentujú ten svoj kúsok ako ten najvýnimočnejší a najkrajší drahokam široko ďaleko.

Krásny zvyšok dňa a skúste sa počas čítania tohto článku zahĺbiť a napísať si na papier 5 vecí, ktoré vo svojom rodnom meste milujete, čo je pre Vás významné krásne a v konečnom dôsledku tvorí Vás.

POST A COMMENT