Lorem ipsum dolor amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus.

Baker

Follow Us:

Bergamo, Benátky bez vody

Pred piatimi rokmi bolo práve Bergamo, miestom kde sa začali moje kroky v gastronomickom svete. Prvé zahraničné mesto, v ktorom som mala možnosť žiť a spoznať život vzdialený za niekoľkými hranicami.

Bergamo sa nachádza na severe Talianska v blízkosti Milána. Ak letíte do Milána, mali by ste vedieť, že vlastne priletíte na letisko do Bergama a do pomaly najväčšieho obchodného domu v Európe.

Mestečko nie je z tých najväčších v Taliansku, ale z hľadiska porovnania s našimi bude pre Vás predstavovať metropolu. Celé  mesto podlieha cirkvi, a preto Vás neprekvapí ak cez týždeň budete odchádzať zo svojho obľúbeného podniku o pol 10 ak nie skôr.


DSC08307 – kópia

Mesto sa člení no nové a staré. Možno zostanete prekvapený no práve na kopci nájdete svetoznáme Benátky bez vody. Úzke uličky s rovnakou architektúrou, kde Vás namiesto gondol prekvapí historická lanovka a nádherné podniky, do ktorých určite neraz zablúdite. Ak milujete dobré pivo určite odporúčam navštíviť historickú piváreň hneď vedľa námestia a ak naopak neviete odolať sladkostiam na každom kroku nájdete pekáreň či cukráreň, v ktorej si môžete vychutnať čerstvé pečivo od výmyslu sveta a hlavne výbornú taliansku kávu. Ak sa chcete dostať do starého mesta existuje viac spôsobov. Hneď z autobusovej stanice Vám ide autobus rovno do mesta, ale ak si chcete vychutnať krásne uličky a ich rytmus pešo zo stanice Vám to zaberie tak 50 minút. No taktiež netreba zabudnúť na očarujúci výhľad z lanovky rovno na kopec. Nebudete ľutovať.


DSC08357 – kópia

Nové mesto sa rozprestiera pod kopcom, kde nájdete množstvo zaujímavých podnikov, parky, svetoznáme butiky, námestia s nádhernou architektúrou a mestský ruch. Po ceste stretnete pánov s novinami, dámy so svojimi psíkmi či vernými priateľkami. Ak sa v Bergama zdržíte dlhšie uvedomíte si, že presne o tej istej hodine stretávate rovnakého pána s baretkou, ženu so svojím manželom či deti s aktovkami na ceste do školy. Je to miesto, kde sa denné rituály jednoducho nemenia. Raňajšia káva vo vašom obľúbenom podniku, ktorý by ste ani po niekoľkých rokoch nevymenili, lebo viete, že to čo tak milujete dostanete práve tam a taktiež o tej istej hodine stretnete známych a možno po pár rokoch Vašich verných priateľov pri káve.

POST A COMMENT