Lorem ipsum dolor amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus.

Baker

Follow Us:

Berber Whiskey, Maroko

Nápoj s charakteristickým názvom, kedy naozaj nemusíte pochybovať aké je jeho zloženie. Alkohol v ňom určite nenájdete, naopak povzbudí skvelou chuťou čajovníka, cukru, mäty a niekedy aj ostatnými ingredienciami.

Berber Whiskey a jej zloženie

Berber whiskey sa v každom kúte Maroka líši. Jednak je rozdiel v tom či ju pijete ako turisti, alebo priatelia Maročanov. Na druhej strane je aj miesto jej podávania dosť dôležitým aspektom jej chuti. Či už ju pijete v meste kde okrem čajovníka, mäty či cukru sa do whiskey pridáva i zmes korenia počnúc anízom a na druhej strane malé mestečká, hory či púšť Vám prinášajú jej jednoduchšiu variantu skladajúcu sa zo surovín, ktoré je možné si na danom mieste vypestovať.

Berber whiskey – Marocký čaj je neodmysliteľnou súčasťou marockej gastronómie tvorí tradíciu každého dňa i spoločenských podujatí. V každej rodine Vás ihneď čaká pripravený s charakteristickými malými pohárikmi symbolizujúcimi shoty, a tak jednoznačne netreba pochybovať, že sa jedná o pravú marockú whiskey. Na tomto území je naozaj obľúbeným nápojom a hodnotným najmä v lete, kedy horúci čaj okrem chuti a každodenného rituálu plní i funkciu ochladzovania tela, kvôli potu, ktorý telo počas jeho pitia vylučuje.

Servírovanie nápoja

Jedným zo základných pravidiel podávania čaju je práve liatie čaju z výšky, aby si čaj zachoval na jeho vrchu penu podobnú tej na pive a na druhej strane, aby čaj rýchlo nevychladol. Možno neuveríte, ale práve pena je na čaji tak dôležitá. Ak niekomu podáte čaj bez peny je to v Maroku priam urážka.

Čaj sa kombinuje s rôznymi bylinami či koreninami pri rôznych ochoreniach, aby podporila činnosť ľudských orgánov a následne uzdravila človeka. Ak máte problém so žalúdkom vedzte, že si do čaju stačí pridať štipku oregana a po niekoľkých minútach sa budete znovu cítiť lepšie.

POST A COMMENT