Lorem ipsum dolor amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus.

Baker

Follow Us:

5 vecí, ktoré by ste mali vedieť o Aceto Balsamico Tradizionale di Modena

5 VECÍ, KTORÉ BY STE MALI VEDIEŤ O ACETO BALSAMICO TRADIZIONALE DI MODENA

Spoznajte spolu so mnou Aceto Balsamico, ktoré nie je iba balzamom pre dušu ale aj pre telo. Nahliadnite bližšie k jednej z najkvalitnejších ingrediencií sveta.

  1. LOKALITA: zo samotného názvu môžete predpokladať, že práve jedna z najkvalitnejších surovín šéfkuchárov, ktorou je Balsamico Tradizionale pochádza z malebného mesta Modena, ktoré je mestom zrodu modernej Talianskej gastronómie.
  2. KVALITA: zber tej najkvalitnejšej odrody hrozna akým je Lambrusco či Trebbiano je základom pre dokonalú chuť Aceta Balsamica Tradizionale di Modena. Pri jeho príprave sa nepoužívajú žiadne umelé konzervanty práve naopak. Hroznový mušt zreje v prvej fáze výroby v kvalitných dubových sudoch, z ktorých je po určitých rokoch premiestnený do malých čerešňových, jaseňových či gaštanových sudov. Nezabúdajte, že aj samotná kvalita dreva rozhoduje, pretože tá ovplyvňuje jeho výslednú chuť a vôňu.
  3. ZRENIE: zrenie, a teda fermentácia Aceta Belsamica Tradizionale di Modena je od 12 rokov. Práve táto značka kvality a pôvodu odlišuje svoj vek farebným prevedením fľaše. Biela predstavuje zrenie od 12 rokov vyššie a naopak zlatá prezentuje produkt pod názvom „ExtraVecchio“ Extra starý teda doba fermentácie prevyšuje 25 rokov. Ako spotrebiteľ si v špecializovaných obchodoch dokážete kúpiť Aceto Balsamico aj s viac než 100 ročnou fermentáciou.
  4. CHUŤ: chuť ovplyvnená kvalitou odrody hrozna, sladkým drevom a dĺžky fermentácie sa vyznačuje svojou sladkou chuťou s korenistými tónmi a hustou štruktúrou. Čím dlhšie je Balsamico fermentované tým je hustejšie a sladšie.
  5. ZNAČKA VÝROBY: Aceto Balsamico s prívlastkom Tradizionale si dokážete zakúpiť iba z dvoch oblastí Talianska, a to z Modeny a už spomínaného Regiónu Emilia Romagna. Rozpoznáte ich podľa Etikety: Aceto Balsamico Tradizionale di Modena, Aceto Balsamico Tradizionale di Reggio Emilia. Cenovo dostupnejšie Aceto Balsamico nájdete pod titulom „Aceto Balsamico di Modena“ pri jeho výbere si dávajte pozor na jeho zloženie a dobu fermentácie.

POST A COMMENT