Lorem ipsum dolor amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus.

Baker

Follow Us:

5 vecí ktoré by si mal vedieť o Prosciutto Crudo di Parma

5 VECÍ, KTORÉ BY SI MAL VEDIEŤ O PROSCIUTTO CRUDO DI PARMA

Spoznajte spolu so mnou šunku, ktorá je známa po celom svete, objavte tajomstvo jej kvality a nezameniteľnej chuti.

  1. LOKALITA: už zo samotného názvu vyplýva, že sa tento druh Prosciutta Cruda sa vyrába v oblasti mesta Parma v regióne Emilia Romagna. Práve tu má na jeho produkciu oprávnenie viac než 200 producentov. Parma disponuje nezameniteľnými klimatickými podmienkami pre zretie Prosciutta Cruda. Je jednou zo štyroch prísne ohraničených oblastí chránených ochrannou známkou kvality a pôvodu. Samotná šunka podlieha kontrolám Prosciutto di Parma Association.
  2. KVALITA: pri produkcií Prosciutta Cruda di Parma sa nepoužívajú žiadne konzervanty. Jeho sušenie závisí od klímy a použitej soli, no práve v tejto oblasti sa jej používa menej. Nedochucuje sa žiadnymi koreninami, no naopak vyznačuje sa iba kvalitnou chuťou mäsa a dobou zrenia. Veľkú rolu v jeho príprave zohráva teplota a vlhkosť vzduchu.
  3. ZRENIE: zrenie závisí od klímy v danej oblasti, no základom je zrenie v podobe 12 mesiacov, no v ponuke môžete nájsť i Crudo, ktorého zrenie prevyšuje tri roky.
  4. CHUŤ: na rozdiel od iných Parmských šuniek akými sú Prosciutto di Modena, Prosciutto Toscano či Prosciutto di San Daniele, Prosciutto Crudo di Parma je vyznačované sladkou až orieškovou chuťou a tmavšou farbou. Chuť je podmienená produkciou syra Parmezán v tejto oblasti.
  5. TAJOMSTVO VÝROBY: bravčové mäso použité pri jej výrobe je prísne kontrolované. Ide o výber talianskych prasiat špecifickej rasy, ktorej dokrmovanie sa prísne kontroluje. A preto viete, že ak sa Vám na stole mihne Prosciutto Crudo di Parma je to ako objaviť poklad vo Food svete.

POST A COMMENT