Lorem ipsum dolor amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus.

Baker

Follow Us:

Rozprávkový zážitok v Divnej Pani

DSC05123Poznáte ten pocit, keď sa nedokážete odtrhnúť od rozčítaného príbehu? Poviete si ešte jedna strana a zápletka v príbehu sa určite rozuzlí a Vy knihu môžete jednoducho zavrieť… No nejde to.. Predstavte si priestor ako vystrihnutý z knižky, na jeho začiatku doň vstupujete dlhou chodbou plnou farebnej aleji kníh a v nich vpísaných príbehov. Po pravej ruke Vás víta malý obchodík s drobnými vecičkami na pamiatku a pred Vami veľké dvere s vysvieteným regálom plným tých najchutnejších dobrôt.

Možno si myslíte, že rozprávka za obrovskými dverami končí no práve naopak. Stačí jeden jediný krok a ste v samotnom jadre príbehu s duchom Divnej Pani, ktorá pre Vás vytvorila neopakovateľne lákavé chute nápojov a sladkých dobrôt.

DSC05119


Na druhý #forkvisitor sme sa vydali navštíviť mesto dýchajúce históriou, slovenskou kultúrou, kvalitnými podnikmi a rozprávkovými výhľadmi, po ktorých máte pocit, že ste v rozprávke, a to ste ešte vonkoncom nevideli všetko. Banská Štiavnica ponúka naozaj neopakovateľný zážitok pre nejedného návštevníka a verím, že aj stáleho obyvateľa. Priamo v centre sa nachádza kaviareň, o ktorej môžeme ako ďalšom podniku na Slovensku povedať, že sme v nej zažili gastronomický zážitok. Tentokrát išlo o zážitok v rámci chutí, prostredia a ponúkaných služieb. 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt like fb icon

Už pri vstupe si môžete vybrať podľa svojej chute a nálady miestnosť, ktorá bude práve tento deň pre Vás tá pravá. Na výber máte zo šiestich miestností a to:

  • Zašiváreň: maličký priestor ako stvorený pre zaľúbený pár, ktorý aspoň na chvíľku chce ujsť z ruchu veľkomesta.
  • Knižnica: ste bádateľ, milovník fantasy, rozprávok.. alebo dáte na náhodu? práve tu je priestor, aby ste si svoju náhodu plne vychutnali pri dobrom čaji či čokoláde.
  • Bar: obdivujete prácu baristov? nechávate sa radi inšpirovať výberom druhých a ste radi v centre diania? Našli ste svoje miesto práve v tejto miestnosti, kde sa uvoľňujú všetky arómy a vytvárajú neopakovateľnú súhru inšpirácie.
  • Detský kútik: chcete ísť do kaviarne, no neviete kde nechať svoje deti? Detský kútik je ako stvorený pre rodiny s deťmi, kde pri úžasných koláčikoch, čokoláde a čaji môžete prežiť neopakovateľné popoludnie.
  • Krbovka: teplo rodinného krbu, atmosféra ako vyšitá z toho najkrajšieho rodinného príbehu už len do ruky svoj obľúbený nápoj a vidličku, ktorou si môžete pomaličky odkrajovať kúsky z lahodného koláča.
  • Garden: Divná Pani nelenila a pre tých, ktorí majú radi kávu s nádychom čerstvého vzduchu a šteklivého slniečka je tento priestor ako stvorený.

DSC05164


My sme si vybrali Knižnicu a ako náhle sme si sadli s úsmevom na perách k nám prišiel čašník s oslovením dáma a páni. Pred nás položil knižku plnú dobrôt a mohli sme vyberať. Ako v pravej rozprávke, tak aj u Divnej Pani sme začali listovanie obsahom, ktorý nám ponúkol približne sto strán kvalitných nápojov, pochutín a dobrôt. Čo Vám poviem, no jednoducho sme si nevedeli vybrať. Galantnosť a šarmantnosť čašníka v nás zanechala pocit, akoby sme sa na okamih stali súčasťou tohto nádherného príbehu, a tak sme sa už nevedeli dočkať akú chuť nám príbeh prinesie.


Naša fork ochutnávka a odporúčanie pre Vás:

DSC05155Ako správni kávičkari a milovníci čokolády náš stôl postupne zapĺňalo espresso a káva s pravou Kolumbíjskou čokoládou. Naše oči vnímali nádherný priestor a kvalitne pripravený nápoj. Jazyk lahodnú kávovú penu striedajúcu neopakovateľnú chuť kakaových bôbov. Ušami sme sa mohli započúvať do príjemných melódií, ktoré celú atmosféru robili iba autentickejšou a rukami sme sa akurát tak mohla štípať do nohy, či sa nám toto všetko náhodou nesníva.

DSC05134


Divná Pani je ako stvorená pre viacerých z Vás. Na chuť si tu prídu milovníci kávy, čaju či čokolády. Gurmánov isto iste poteší kvalitný výber vína a iných alkoholických nápojov a pre maškrtníkov nie je svet sladkostí žiadne tabu. Vo forme raw alebo pravých nefalšovaných koláčov si prídete na svoje. Jednoducho máte sa na čo tešiť. 

POST A COMMENT