Lorem ipsum dolor amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus.

Baker

Follow Us:

Divná Pani

Divná Pani

„Prajeme si aby si zákazníci od nás odnášali dobrý pocit a zážitok. Zrelaxovali a prišli na nové myšlienky. Popri tom sa nechali omámiť a zlákať Divnou Pani a pri čítaní našich kníh sa aspoň na chvíľu nechali unášať fantáziou“ Diana.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt like fb icon

PRÍBEH

DSC05139

Vášniví cestovatelia a manželia Diana a Ivan svoje skúsenosti a inšpirácie z ciest priniesli na Slovensko a vytvorili svoj vlastný podnik. Už niekoľko rokov prevádzkujú rozprávkovú kaviareň v Banskej Štiavnici pod názvom Divná Pani. Možno sa pýtate, prečo kaviareň dostala práve toto meno, no rúško tajomstva a výnimočnosť sú práve tie  slová, ktoré sú základom každej dobrej rozprávky, tak sa nenechajte prosiť a vkročte do nej a možno po návšteve zistíte prečo.

NEOPAKOVATEĽNOSŤ

DSC05126

Kaviareň Divná Pani sa nachádza v centre Banskej Štiavnice. Vznikla ako spontánny nápad, pri ktorom sa majitelia nechali unášať svojim srdcom, čo dokazuje naozaj neopísateľný interiér podniku. Už pri vstupe sa môžete zahľadieť do čarovnej rozprávky s Harrym či vo vnútri z okienka kývať Hobitovi. Každý jeden kúsok nábytku je špeciálne opracovaný, obrazy, fotografie, sviečky, knižky, vankúše či sedačky s malou dekoráciou vytvárajú neopakovateľný zážitok, z ktorého jednoducho nechcete odísť, a tak sa Vám môže stať, že zabudnete na čas.

ZÁŽITOK Z GASTRONÓMIE

DSC05159

Hmatom: ak ste si mysleli, že menu je klasické mýlite sa. Do rúk obdržíte rozprávkovú knižku, ktorú začínate listovať jej obsahom a pomaly prechádzate všetkými chuťami jej jadra.

Čuchom: vôňa čokolády, kávy či čaju opantá všetky Vaše zmysli a daruje času možnosť utekať vpred.

Sluchom: príjemná hudba, ktorou sa môžete zahĺbiť do svojich myšlienok, zrelaxovať a objiaviť priestor Divnej Pani.

Zrakom: zrkadlá, malé okienka, knižky, obrazy, fotografie, drobné doplnky.. každý kúsok ako puzzle spájajúci nádhernú rozprávku. Je Divná Pani dobrá pekárka? Váš pohľad sa do jej koláčov ihneď zamiluje a potom prichádza tá neopakovateľná chuť.

Chuťou: či už mestom prechádzate a máte chuť niečo malé zobnúť, zohriať sa pri dobrom čaji či káve. Chuťou objavíte viac, pretože vďaka zahraničným surovinám máte možnosť objaviť Orient, Ameriku či Afriku, posúďte sami.

VYSOKÝ ŠTANDARD SLUŽIEB

DSC05149

– Veľmi sa mi páči, že štandard, o ktorom sa učíme na školách sa stáva realitou ba čo viac.

– Majitelia si vytvorili so svojimi zamestnancami vzťah na vzájomnej dôvere. Zamestnanci sú voči podniku lojálni, a vedia, že sa vždy môžu na svojich zamestnávateľov spoľahnúť, a to isté môžu čakať majitelia od nich. Práve aj kvôli budovaniu vzťahov sú v podniku organizované spoločné stretnutia a porady.

– Majitelia taktiež kladú dôraz, a teda základ poskytovania služieb na ich vysokom štandarde. Viacerí zamestnanci sú vyučení v odbore a každý z nich prechádza neustálymi školeniami, čím sa napĺňa ich hlavný cieľ. Pri návšteve si teda môžete všimnúť galantnosť, zdvorilosť, úsmev na perách, pravidlá obsluhy, debarasovania a starostlivosti o zákazníka a priestor.

PONUKA KVALITNÝCH NÁPOJOV A POCHUTÍN

1. Káva

2. Čaj – cesta okolo sveta

– Orientálne čaje.

– Čaj zo severoamerickej mäty, citrónu zo stredomoria, indického zázvoru, juhoafrického rooibosu.

– Čaje z čajovaru, ktoré je možné ochutiť si rôznymi koreninami ako je kardamón, sladké drievko, fenikel či aníz. 

3. Čokoláda

– Kolumbíjska čokoláda, ktorá sa od ostatných čokolád odlišuje označením Fino de aroma.

4. Koláče

– Raw

– Klasické koláče

MIESTO RELAXU A INŠPIRÁCIE

DSC05148Priestor je zariadený pohodlnými sedadlami – kreslami, stoličkami či pohovkami.  V kaviarni hrá upokojujúca relaxačná hudba a samotné farebné spracovanie priestoru pôsobí príjemne, relaxačne,  nenútene a čo je dôležitejšie nenahraditeľne. Každý kúsok nábytku alebo doplnkov je unikátny, a tak popri zaujímavej chuti sa môžete na chvíľku zasnívať do Vašej obľúbenej rozprávky či si ju sami vybrať z regálu a prečítať si ju.

KONTAKT A INOVÁCIE
DSC05127

Okrem kvalitných produktov sa môžu návštevníci podniku vždy tešiť na zaujímavý kultúrny program. Majitelia stavajú na kvalite, preto jedným z častých hostí je práve Martin Valihora, uznávaný Slovenský hudobník nie len na Slovensku, ale aj v zahraničí. Na „kaviarenských doskách“ si už mohli návštevníci vychutnať vynikajúcu americkú speváčku Ali Caldwell, pianistu Franka McComba, Helenku Gregušovú či vynikajúcu jazzovú speváčku Adrianu Bartošovú.

– Kaviareň okrem špeciálnych hostí tvorí i tematické večierky pre deti, ako divadelné predstavenia, halloweenske párty či tvorivé dielne. Často je taktiež priestorom autorského čítania a prezentácie kníh.

Dobrý pocit, relax, nové nápady a inšpirácia.. Pri mojej otázke, ktorú som majiteľke Diane položila som si pri odchode odpovedala sama, pretože práve to som si vďaka návšteve Divnej Pani odniesla.

Som veľmi vďačná, že som mala možnosť prostredníctvom Forku spoznať práve tento priestor a samozrejme za kontakt s majiteľkou, ktorá iba potvrdila moje poznanie zo zahraničia o vedení a poskytovaní služieb vo gastronómií.. ba čo viac o tom, aké je to tvoriť svoj vlastný podnik v akomkoľvek sektore.

A čo je odkaz pre Vás?  „Všetkým Vaším čitateľom by som odkázala aby si vždy našli čas na šálku dobrej kávy so svojou polovičkou, na koláčik so svojimi deťmi či pohár vína s kamarátmi. Nič nieje dôležitejšie ako venovať čas svojej rodine a blízkym. Lebo len vďaka nim sme tam kde sme a len oni nás dokážu posúvať ďalej.“ povedala Diana a touto krásnou bodkou ukončila náš rozhovor. Verím, že jej slová Vám neostanú ľahostajné a pri chvíľke času navštívite Divnú Pani alebo iný blízky podnik priamo pri Vás, aby ste si ten neopakovateľný moment užili v kruhu svojich priateľov, rodiny a známych.

POST A COMMENT