Food, Nezaradené, Iné,

Teória tajnej ingrediencie

Jedlo je láska

Prečo sú starkine halušky tak dobré? A chuť jej fliačok s kapustou mám ešte stále na jazyku?

Je to láska k nám, ktorá sa dostáva cez jej ruky do každučkej časti našich obľúbených jedál, a tak ako v rozprávke o Kung Fu Pande, neexistuje tajná ingrediencia do rezancov, pretože tá je ukrytá v nás.

Chceli sme žiť s dobou, a tak sme začali obsluhovať stroje a kupovať polotovary, ktoré je možné za určitý čas uvariť či upiecť aj doma.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt like fb icon


Teória tajnej ingrediencie

Teória môjho pohľadu na jedlo je jednoduchá. Tak jednoduchá ako chuť bryndzových halušiek či torellin. Ak máte chuť rozdávať rozdávajte rukami.

HALUŠKY

Očistite zemiaky a nastrúhajte ich na kovovom strúhadle. Zasypte ich múkou a dobre premiešajte. Postavte horúcu vodu a popri tom dajte dopiť škvarky, aby boli čo najchrumkavejšie. Ako po klenot choďte k najbližšiemu salašu a kúpte si voňavú bryndzu, ktorú hneď po precedení halušiek pomaly vmiešajte.

TORTELLINI

Zmiešajte vajíčko a múku. Vytvorte krásne žlté cesto, ktoré po odležaní vyvaľkajte dreveným valčekom na tak tenkú vrstvu, akoby Vám cez ňu mohli lúče slnka zvýrazňovať jej kontúry. Modelujte každý jeden kúsok pomaly no s láskou.


Pri ich konzumácií potom stlmte svetlo a vychutnajte si s najbližšími každučkú jednu ingredienciu. Od chrumkavých škvariek po ostrú chuť bryndze. Od domáceho cesta cez chutnú plnku a neprekonateľný olivový olej. Okúste ingredienciu, ktorá neexistuje, no dáva práve tejto porcií výnimočnosť, na ktorú tak ľahko nezabudnete.

0no comment

writer

The author didnt add any Information to his profile yet