Food, Iné,

5 rád ako vybrať najlepšiu taliansku reštauráciu

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt like fb icon

1. Odľahlejšie miesto

Ak si myslíte, že na námestí Sv. Marca nájdete tú najlepšiu pizzu či chutné cestoviny musím Vás sklamať. Síce za porciu zaplatíte cenu, o ktorej sa Vám nikdy nesnívalo, no platíte za lokalitu. Preto, ak Vám stojí za fotografiu a označenie polohy na Vašom statuse na sociálnych sieťach práve fotografia z najznámejšej piazzi ste vítaní, no pripravte sa na veľkú cenu za Vaše majstrovské dielo ukryté v obrázku.

Prečo?

Reštaurácie na najviac frekventovaných miestach nepotrebujú vsádzať na kvalitu. Veľké percento ľudí sníva o návšteve Milána, Katedrály Duomo, pri ktorej Vám kopček zmrzliny za 10 € naozaj vyrazí dych, no nenájdete v nej chuť ako v odľahlej uličke mesta, v ktorej si za priemernú cenu 2,50 vychutnáte naozajstný gastronomický zážitok.

2. Taliansky personál

Samozrejme aj v Taliansku je množstvo prisťahovalcov, ktorí si otvárajú svoje vlastné podniky. Nehovorím, že ak nájdete v obsluhe Slováka, Rumuna či Číňana jedlo nemôže byť dobré, no sledujte aký je ich pomer.

Prečo?

Kvalitné talianske reštaurácie vsádzajú na obsluhu. Zväčša capo di sala je osoba, ktorá pochádza z Talianska alebo aspoň v Taliansku žije a osvojila si komunikáciu s ľuďmi. Okrem objednania si Vašej večere Vám sprostredkuje neopakovateľnú atmosféru. Od Vášho uvedenia do podniku až po Váš odchod budete mať pocit, akoby ste boli stredobodom pozornosti Vy a nič iné ako Vaša dokonalá večera neexistuje.

Nie vždy je možné vidieť do kuchyne, no ako sa hovorí ak je jedlo pripravené s láskou lepšie chutí. Ak porovnáte akéhokoľvek kuchára s kuchárom, ktorého kultúra je založená na jedle, ako teda talianskeho, španielskeho či napríklad francúzskeho kuchára, uvidíte rozdiel v príprave. To nadšenie tá láska sa dostane aj na Váš tanier.

3. Taliansky zákazníci

Reštaurácia A´Anteprima

Taliani sú gurmáni. Preto ak si chcete byť istý, že reštaurácia, ktorá stojí pred Vami je tá správna pozrite si zloženie zákazníkov.

Prečo?

Taliani si potrpia na dobré jedlo. Je to základ ich kultúry, preto ak ich uvidíte v podniku viete, že ste na správnom mieste. Od vína cez čerstvé suroviny a chrumkavý chlieb si prídete na svoje.

4. Prestieranie

Prestieranie stola je dôležité. Kategória podnikov je klasifikovaná aj podľa toho či na stole nájdete papierový obrúsok s logom reštaurácie, alebo klasického prestierania, v ktorom nenájdete náznak papiera. Dobre si všimnite či na stole nájdete olivový olej, balzamikový ocot, ktoré sú základom všetkých šalátov a hlavne prevedenie ich servírovania.

Prečo?

V zákonitosti zlý podnik neexistuje ak majú majitelia správny prístup k jedlu, avšak ak nájdete papierové prestieranie dnešok nebude tým dňom kedy ochutnáte čerstvé krevety či práve chytenú sépiu.

5. Chlieb

Žilina, Taliansky chlieb – Vulcano

Pravý taliansky chlieb má chrumkať a má byť starter-om a doprovodom k lahodnej chuti ďalších chodov. Jeho kôrka má byť tvrdá chrumkavá a striedka lahodne mäkká.

Prečo?

Chlieb nájdete na stole každej talianskej reštaurácie. Pri čakaní na jedlo si ho spoločne so svojimi priateľmi môžete vychutnať jeho pomalým odtrhovaním a vkladaním do úst. Je základ talianskej kuchyne. V niektorých častiach Talianska, ako napríklad Lombardii je súčasťou i hlavného jedla kedy nie len cestoviny ale aj rizoto doprevádza svojou chuťou. Preto ak je základ kultúry určitý produkt, chlieb, musí byť dokonalý. Lahodný, voňavý a chrumkavý.

0no comment

writer

The author didnt add any Information to his profile yet