Ľudia,

Ján Bajánek, Level 7 Žilina

Ján Bajánek, Level 7 Žilina

Poznáte ten pocit, kedy sa vraciate do podniku najmä vďaka atmosfére, ktorú vytvárajú ľudia v ňom? Predstavte si reštauráciu, v ktorej Vás čaká usmiaty čašník, ktorý nie len že pozná Vaše meno, ale dokáže z Vašich očí prečítať, na čo máte práve chuť. Niekedy Vás presvedčí na experiment, inokedy Vám vytvorí Vašu každodennú idylku s chutným jedlom, či nápojom a jeho úžasnou spoločnosťou.


Ján Bajánek (Johny), vždy pozitívne naladený čašník  Reštaurácie Level 7 Vám okrem Vášho priania vytvorí tú najpríjemnejšiu atmosféru s jeho osobitým humorom a spoločnosťou.

Johny študoval za kuchára, dodnes veľmi rád varí a potrpí si na dobré jedlo. Láska k jedlu mu prischla, ale v úplne inom smere. Vďaka jeho spoločenskosti a komunikatívnosti si zamiloval zákazníkov, ktorým sa pravidelne v práci na rajone venuje.

Tvrdí, že základom každej práce je tím a dobré vzťahy v ňom. „Kedykoľvek sa môže stať, že prídete do práce s nie veľmi dobrou náladou, ale presne tento pocit, treba nechať za dverami a vstúpiť do dňa s úsmevom a nadšením. Ak sa kedykoľvek pri práci niečo rušivé stane k zákazníkom sa tento pocit nesmie dostať. V práci máme vyhradené miesto, na ktorom si povieme zrejme asi všetko, a potom už nemáme problém prísť na rajon s dobrou náladou.“ Tvrdí humorne Johny Bajánek.


Aký je jeho odkaz pre čašníkov? 5 dôležitých vecí, ktoré by mal spĺňať čašník z jeho pohľadu sú:

  1. Komunikatívnosť: už pri prvom styku so zákazníkom počnúc privítaním, komunikáciou počas objednávky či po konzumácií jedla.
  2. Čašník musí byť na rajone vždy dobre naladený: ľudia si prišli vychutnať jedlo, preto by sme im ako čašníci mali vytvoriť, takisto dobrú a príjemnú atmosféru.
  3. Profesionalita: existuje viacero úkolov, ktoré zákazník nevidí. Aby sme boli pripravení musíme mať zručnosť nie len v príprave nápojov, ale aj v komunikatívnosti, obsluhe, obsluhe kasy či v neposlednom rade nás nesmie zaskočiť žiadna otázka. Aby sme vedeli aké jedlo zákazníkom odporúčame, ráno prebieha kontrola jedálneho lístka, komunikácia s kuchármi a ochutnávky.
  4. Robiť prácu s radosťou: keďže milujem dobré jedlo a komunikáciu s ľuďmi, moja práca sa taktiež stáva záľubou, a to je dôležité.
  5. Profesionálne vystupovanie: ak sa stane problém vždy ho riešiť s chladnou hlavou. Ak hostia dlhšie čakajú, alebo sa stane, že s niečím nie sú spokojní ponúknuť im niečo navyše, aby sme ich potešili a spríjemnili ich deň. Ak sa stane, že do práce prídeme so zlou náladou nechajme ju za dverami a poďme ďalej.

Podľa neho je každý čašník originál, pretože každý má ku zákazníkovi osobitý prístup, ktorý sa stáva zapamätateľným a vytvára úžasnú atmosféru ešte pred konzumáciou jedla.


Aký je zákazník Johny?

„Niekedy sa stáva, že pri našej práci prichádzame do styku so zákazníkmi, ktorí nemajú radi čakanie, a potom sú nervózni. My ako čašníci sa snažíme vytvoriť atmosféru, v ktorej i čakanie môže byť príjemné. Veľakrát si neuvedomujeme, že príprava konkrétneho nápoja či jedla trvá dlhšiu dobu. Keď idem na dobrý obed či večeru ja, vždy som ohľaduplný. Aj keď sa niekedy stane, že jedlo mi až tak dobre napadlo, nikdy to nedám najavo práve naopak som skôr podporujúci.“ Johny.


Tento týždeň má Johny v práci dlhý, takže už viete kde ho nájdete v piatok a mňa tiež. Popri práci ho určite stretnete na párty s priateľmi, na nákupoch či pri kvalitnom jedle a pití. Ak ste ešte nemali možnosť zažiť jeho spoločnosť, mali by ste to zmeniť a inšpirovať sa, ako sa služby v gastronómií na Slovensku mali robiť.


Ak Vás naše články zaujali neváhajte a podporte nás v súťaži BLOGER ROKA. Stačí vyplniť Váš email a potvrdiť potvrdzujúcu správu, ktorú hneď po zahlasovaní nájdete vo svojej schránke (niekedy aj v spame). Srdečne ďakujeme za dôveru. Forkassion.com

0no comment

writer

The author didnt add any Information to his profile yet