Lorem ipsum dolor amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus.

Baker

Follow Us:

2000 km a 4 dni za sladkou rozprávkou

Cesta za sladkou rozprávkou

Dean OramSprevádzala som #Deana Orama, bubeníka pochádzajúceho z Veľkej Británie, stálym bydliskom v Oxforde, no životom stále na cestách. Hrával s hviezdami ako Eric Morrillo, Calvin Harris, či bol súčasťou hudobnej produkcie Jamie Jonesa.

Bolo to ako dnes, keď sme sedeli v kaviarni pred jeho veľkým vystúpením a rozprávali sa o živote. Spomenuli sme ako sme sa dostali k tomu čomu sa momentálne venujeme, a keď som spomenula svoju vášeň k jedlu povedal iba jedno: „Red Velvet Cake, Lucy„. Niekto si povie, kto by cestoval za koláčom, no ja cestujem za chuťou, neopakovateľným pocitom toho, čo môžete nájsť iba v mieste kde to vzniklo, pretože práve tam je chuť autentická, a tak vznikla i myšlienka vydať sa na cestu.

Letieť lietadlom znamená premeškať zastávky v iných štátoch a nemať možnosť ochutnať ich „korene“, preto 2000 km cesta autom nebola vonkoncom strata času práve naopak.


1. Linz

Linz

Linz

Jedna z prvých zastávok bol #Linz, navštívili sme sesternicinho priateľa z Erasmu Juana, ktorý neodolal svojej túžbe čoraz viac spoznávať svet, tak sa z teplého Španielska presťahoval do Rakúska, doniesol si so sebou španielske spomienky, našiel nových priateľov, prácu, obľúbil nové jedlo a spoznal podniky v meste, do ktorých nás zaviedol. Na ten jeden asi nikdy nezabudnem, bol ako vystrihnutý z pravého rakúskeho vidieckeho filmu s okienkom na vydávanie jedla ako boli kedysi aj u nás. Bol tam ruch, štrnganie krígľa o krígeľ, smiech a vôňa neopakovateľnej rakúskej kuchyne. Priestorom rozvoniavala silná vôňa údeného mäsa, klobás, vajec a baraních rohov. Rýchlo sme si vybrali a ochutnávali z časti aj naše recepty. Je krásne ako sa chuť kuchýň prelína, a ako srdce Európy vo veľkej miere ovplyvnili susediace štáty v oblasti gastronómie. Posledné štrngnutie a opäť sme sedeli autom cestou do Bonnu.


2. Bonn

Sladký hambáč

Sladký hambáč

#Nemecko, bezplatné diaľnice, nádherné cesty ešte krajšie uličky a chutnejšie sladkosti. Neviem ako Vy, ale ako malej mi vždy tiekli slinky na úžasné škoricové osie hniezdo, a to čo sme našli tam, no jednoducho neopakovateľné. Osie hniezda s novými chuťami, menšie, sýtejšie, a tak lahodné na jazyku. Navštívili sme pekáreň v križovatke ulíc oproti kostolu, a nestačili sa vynadívať, preto sme si pár sladkých kúskov zobrali so sebou.


3. Brusel

Belgické hranolky

Belgické hranolky

#Belgicko, Brusel, zážitok modernej architektúry v blízkosti Európskych inštitúcií postupne prechádzajúcej do historického centra v rytme saxofónu a čarovných farieb Belgickej vlajky. Možnosť prechádzať uličkami mesta, spoznávať každé jedno zákutie, nájsť známeho cikajúceho chlapca, či dievčatko no najmä ochutnať tradičné belgické hranolky… ešte teraz mám na jazyku tú chuť, španielska omáčka a domáce zemiaky v kornúte, mňam. Zaspávať s týmto ruchom hneď veľa budovy parlamentu bolo čarovné, niekedy sa nestíham diviť na aké miesta nás život zavedie, a aké možnosti nám dá, kam až môžeme vo svojom bádaní nahliadnuť.


4. Oxford, Peterborough

Red Velvet Cup Cake

Red Velvet Cup Cake

Ďalší deň cesta trajektom a konečne vytúžené #Anglicko s jeho rozprávkovými sladkosťami, čerstvými potravinami v obchodoch, krásnymi obalmi či inšpiratívnymi food časopismi. Anglický vidiek, a neskôr veľkolepé mestá plné histórie, a tomu čo ja hovorím rozprávkovo. V Anglicku vzniklo toľko krásnych rozprávok, že máte pocit, akoby ponad Vás letela Hedviga či z diaľky mával Hagrid, proste čarovné. Pri popisovaní chutí väčšinou využívame slová ako sladké, slané, malinové, čokoládové.. nastal moment, ktorý mal za sebou 2000 km a to ochutnávka Red Velvet Cake. Prehľadali sme celý Oxford, aby sme našli práve ten, o ktorom mi básnil, no neskôr sme ho našli v malom mestečku s názvom Peterborough bol to Red Velvet cup cake, no chuť bola presne taká ako som si predstavovala. Spojenie rozprávky a božského sladkého, po ktorom máte pocit, že sedíte priamo za vrchom stola s Alicou a objavujete jej krajinu zázrakov.


Každá jedna cesta, smie sa stať zapamätateľnou ak ju skúsite ochutnať. Nech cestujete z BA do KE, zo Slovenska do Čiech, ochutnajte, aké zákutia majú miesta a s touto chuťou budete zaspávať a túžiť to miesto objaviť ešte raz. Nebojte sa a cestuje!


Ďakujem, za úžasný foodtrip mojej najlepšej sesternici, pre mňa sestre #Peťke, pretože niektorí ľudia majú objavovanie v krvi.

Neľutujem ani jeden kilometer, pretože cieľ bol jasný, no vďaka nemu sme mali možnosť zažiť a ochutnať oveľa viac.

Do skorého ochutnávania Váš Fork!

COMMENTS

POST A COMMENT